| queneen a întrebat:

Simt ca eu si cu baiatul de care imi place ne indepartam...Mi-ati putea spune ce as putea face astfel incat sa nu ne indepartam astfel incat sa nu mai vorbim deloc? Nu as vrea sa fiu foarte insistenta cu el incat sa nu ma mai bage el dupa in seama.

6 răspunsuri:
| 70gabriela70 a răspuns:

Buna!
Eu cred ca ar trebui sa lasi totul sa vina natural. Daca nu-i place prezenta ta si se va indeparta considera ca nu ai pierdut nimic! Fiti puternice fetelor! Nu va blocati la un baiat care nu va apreciaza indeajuns. Timpul iti va demonstra daca e pentru tine sau nu.
Te pup

| queneen explică (pentru 70gabriela70):

Multumesc mult de tot
Si eu te pup

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca iti place de el, in acel caz Insistentle tale indiferent de ce natura ar fi ele, ar trebui sa i le prezinti/adresezi de asa maniera incat sa le observe si inteleaga. Si in functie de modul in care ar reactiona, ti-ai putea da seama daca insistentele tale fata de el sunt agasante si deranjante sau din contra sunt bine venite si normale.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca va indepartati, inseamna ca nu va placeti indeajuns de mult.
Din pacate, nu poti sa-i impui nimanui sa te placa sa te bage in seama, daca el nu simte nimic pentru tine.

| Adry05 a răspuns:

Ai putea să încerci să-i spui că simți că v-ați îndepărtat și nu înțelegi de ce, dar nu într-un mod care să sune disperat

| Nume6 a răspuns:

Bună! Ești într-o relaţie cu el sau el nu știe că îţi place de el? Oricum ar fi. Eu zic așa:
Îl iei în braţe dintr-o dată sau îl săruţi, sau pur și simplu vă uitaţi unul în ochii celuilalt și îl mângăi în păr sau îl iei de mâini, și îi faci o declaraţie de dragoste. O să începi să răzi ca nebuna de emoţii și el la fel. Băieţilor le plac fetele hotărâte pe ele să facă ceva și romantice într-un fel. Mai ales adoră când te uiţi la ei și zâmbești. Te uiţi la seriale la scenele alea când cineva se duce peste cineva și îl ia în braţe sau îl sărută dintr-o dată? Unul din ei începe să zică "nu știu cum să îţi zic!" celălalt întreabă "ce anume vrei să îmi zici?" și așa își mărturisesc sentimentele! Așa fă și tu si după vezi ce zice, dar totul să fie într-un loc mai retras. Îţi zic eu că nu dai greș. Baftă!