| ELda4 a întrebat:

Soțul meu a inchiriat un AirBnb (apartament in regim hotelier) chiar la noi in oras. Am vazut mailul. A inchiriat pentru doi. Am sunat acolo, m-am dat drept femeia cu care era (banuiam ca era o femeie cu el) si am intrebat daca am uitat acolo ceva. Doamna proprietar a zis ca se va uita. Da, m-a inselat. Nu a recunoscut nici pana acum. L-am presat si mi-a zis numele fetei cu care a fost. O tipa de 25 de ani. Sotul meu are o firma mare cu multi angajati si face contracte pe marketing, pentru publicitate. Tipa asta, am cautat-o online, recent a terminat facultatea. Sotul are 40 de ani, ca idee.

Am vazut ca avem prieten comun, pe cumnata mea, asa ca am contactat-o pe ea si am intrebat-o daca o stie personal pe fata. Cumnata a zis ca da. Eu nu ii dadusem contextul. A zis ca fata asta cu tatal ei se ocupa de marketing amandoi si ea cu sotul meu i-au cunoscut pe amandoi la un eveniment la care eu nu am putut sa particip. Tipa stie ca el are sotie. E clar. Sora a zis ca sotul meu lucreaza cu ea si tatal ei pe marketing.

Sunt terminata. Sotul a zis ca doar au vorbit. Au vrut sa vorbeasca in liniste si la birou nu putea ca aveau niste probleme. Dar doar vorbeau in bucatarie. Nu cred.

Sunt distrusa. Sotul meu arata mai bine ca mine, e mai sigur pe sine decat mine. Mereu imi era groaza ca ma va insela, dar speram ca e doar in capul meu. Sunt sanse sa spuna adevarul? Ce fac?

10 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

1. Da.
2. Ce te taie capul, ca și până acum.

| Miruna333 a răspuns:

25 si 40, nu e vreo drama privind diferenta de varsta.
Cred ca o scuza mai buna gasea si un pusti de 14 ani laughing))) Doamne fereste, cica s-au dus la Airbnb, in bucatarie sa vorbeasca in pace laughing)))))) Mor de ras, e grav daca tu ii cumperi aceasta scuza penibila.
La birou nu se putea vorbi in liniste, atunci la cafea, la cina, la un restaurant, in parc, inchiria o sala de sedinte, ec, absolut oriunde, dar nu la Airbnb, cica si in bucatarie laughing)
Bine ca nu a dus-o la munte la un Airbnb, sa aiba nevoie de aer curat sa discute problemele de munca
A fost prins si nici nu a recunoscut. Clar ca va ceva la un moment dat, nu poate duce minciuna la nesfarsit daca il seci la creier.
Insa, tu chiar nu stii adevarul sau nu vrei sa il accepti?
Ce sa fie doar in capul tau? Omul ala te-a inselat deja. Acum pe bune, pe ce lume sa traiesti sa crezi asemenea prostie

| elennaionela14 a răspuns:

Foarte greu de dat un sfat.
As recomanda sa discuti cu un psiholog ca sa poti cântării toate optiunile si a lua o hotărâre justă pentru tine.
Stii adevarul acum trebuie sa iti cantaresti următorii pasi. Poate discuti si cu un avocat.
Pt unii lucrurile sunt simple, divorțez si...
Dar nu e chiar usor.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, te minte, are amanta pe angajata aia.

Nici un om sincer si cuminte nu ar inchiria camera la pensiune ca sa vorbeasca cu o angajata, asta este minciuna 100%.
Relatiile de servici se intampla strict la servici, nu in camere de hotel, motel sau pensiuni.
Cu siguranta daca era ceva de servici trebuia sa fie si tatal fetei prezent, atat vreme cat si ala lucreaza acolo, deci minciuna sfruntata.
Mergi la servici si confrunt-o pe fata aia, de fata cu tatal ei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Divort si la revedere.

| AdeLeu a răspuns:

La asta nu m-am gandit, o sa propun si eu femeilor din companie sa discutam problemele firmei in Airbnb, sa vedem cu cate palme si reclamatii ma aleg
Deschide ochii, te-a inselat

| LadyOtis a răspuns (pentru elennaionela14):

Este chiar foarte usor. Care ar fi diferenta daca nu ar fi casatorita? Sunt doar niste hartii in plus! Sa accepte ca sotul si-a bagat-o si si-a scos-o din alta doar pentru ca sunt casatoriti? Ce optiuni, ce hotarare justa? Cine accepta infidelitatea clar ca are probleme cu stima de sine. Partenerul nu da 2 bani pe ea

| LadyOtis a răspuns:

Fii sigura ca au vorbit acolo, dar nu prea mult. Mai mult au fost fapte

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru elennaionela14):

De ce nu e ușor? Divorțează lumea in fiecare zi

| wildthing a răspuns:

Dupa cum ti-au spus deja cativa inaintea mea, nu, nu exista nici o sansa sa spuna adevarul. Nu s-au dus acolo sa vorbeasca. 100% s-au dus sa faca sex cu strigaturi.winking
Ce sa faci? Doar tu stii ce vrei, dar probabil ca exista doar doua optiuni. Ori accepti faptul ca esti incornorata si stai in continuare cu el ori te desparti. Ce altceva ai putea face?
Ps: Ai putea sa te apuci si tu de sport, ca sa iti imbunatatesti aspectul fizic. Chiar daca el tot nu va mai fi interesat de tine, poate vei atrage atentia altcuiva.