| Sara2 a întrebat:

Sper sa cititi tot, sunt disperata de greseala mea, ca sa intelegeti sa zicem 2 baieti x si y, cu x am o relatie frumoasa de aproape 2 ani, ne intelegem, ne-am mai certat noi din cand in cand, odata cand m-am certat cu x l-am cunoscut pe y pe net, vorbeam, imi facea mare placere cand conversam cu el, y fiind din alt oras, acum y si-a luat concediu sa vina in oras la mine sa ma vada, eu intre timp ma impacasem cu x, si nu am mai avut curajul sa ii zic lui y ca am prieten, si acum y tot spera sa ne intalnim a zis ca deja a inceput sa tina la mine, eu i-am tot zis ca nu sunt pregatita sa ne vedem si l-am tot rugat sa nu mai vina, el a insistat ca vine si sa ii promit orice ar fi ca ne vedem, a inceput sa ma sperie putin insistenta lui, ca devenise deodata trist dezamagit ca el vrea neaparat sa ne vedem, nu am curajul sa ii spun ca am prieten desi am incercat mai pe ocolite, nu a inteles straight face, ce m sfatuiti sa fac? crying

14 răspunsuri:
| ioanadanny a răspuns:

Sa ramai cu x happy.si cred ca y va intelege ca inca mai tii la x

| ioanadanny a răspuns:

Ps: si lui y ii poti zice ca iubirea la distanta nu tine si ca nu vrei sa pui mult suflet si sa suferihappy

| vennom a răspuns:

Daca spui ca, cu x te intelegi bine si merge relatia, eu cred ca ar trebui sa ii spui lui y tot ce s a intmplat. Adica spune i si lui povestea pe care ne ai spus o noua. Eu cred ca ar intelege

| DNSK a răspuns:

Asta nu-i o problema! aman2 relatiile scartaie! vezi care straluceste mai mult dintre cei 2! nu trebuie sa vina unu si sa-ti faca tie ordine in viata, asta trebuie sa faci u! concentreaza-te si vezi cu cine vrei!

| Killu a răspuns:

Sa ramai cu x. Doar e atata timp si e frumoasa relatia. Cu y intalneste-te si spune-i ca pentru o relatie cu el nu esti pregatita. Ca tii la el si ca inseamna ceva pentru tine dar nu simti nevoie sa fii cu el.

Sper ca te-am ajutat:*

| Sara2 explică (pentru DNSK):

Vreau sa o termin cu y, dar nu intelege, pe zi ce trece eu il evit si el ma preseaza mai mult, insista sa ne vedem ca doar asa va fi fericit, eu incerc sa ii zic mereu ca nu are rost k suntem departe sa o lasam balta dar el nu vede decat o singura cale, sa ne vedem si atat

| Cosmiinna a răspuns:

Dacă vă întâlniţi asta nu înseamnă neaparat că va fi o relaţie, pur şi simplu uită-te la întâlnirea asta ca la una dintre 2 amici. Totuşi ai o relaţie de 2 ani eşti sigură că vrei să pierzi toate amintirile si iubirea acelui băiat? baftă

| Anonymous1995 a răspuns:

Nu pot sa te ajut decat cu un proverb.Nu da vrabia din mana cu cioara de pe gard!big grin

| DNSK a răspuns (pentru Sara2):

Nu nu nu..stai asa! insista sa va vedeti ca sa fie el fericit? da fericirea ta? nu tine cont de ea? cam aiurea copilul ala! u esti actorul principal in viata ta! u decizi ce sa faci, cand sa faci, cu cine, de ce, etc. nu sa vina un copil de asta si sa zica ceva si u sa executi! fii mai rea putin, mai stapana pe tine! invata-i pe toti k NU la tine inseamna NU si nu poate.da cu pumnu in masa cand trebuie, nu t lasa! la urma urmei femeile conduc lumea!

| aryana1991 a răspuns:

Nu trebuie sa te constranga nimeni sa faci ceva ce tu nu iti doresti.Inceteaza sa te mai gandesti la fericirea altora. Elibereaza-ti personalitatea si pune piciorul in prag. Apoi spune-i lui y adevarul.Si Quartz16 are dreptate nu poti lasa balta iubirea ta cu x pentru o simpla intalnire fara viitor pentru ca o sa ramai singura si e pacat sa arunci o relatie de 2 ani pentru nimic daca tu il iubesti pe x.mult noroc si ai grija de tine

| Zenithf a răspuns:

Spune-i pe sleau, noi barbatii nu ne prea avem cu subtilitatile astea si de-aia nu o inteles Y de ce-l tot amani.

| Allexandra3 a răspuns:

Eu zic sa ii spui lui y ca nu esti in oras si ca ai plecat la mare, la tara sau in alta parte si ca vii abia la sfarsitul lunii big grin! Asa nu ai cum sa te intalnesti cu y si ramai cu x fara ca el sa stie nimic! happy :* Succes!big grin

| papusica987 a răspuns:

Buna.
da`i ign lu y si gata nu mai vb cu el.
ce e asta? daca spui ca te`ai impacat cu x gata termina cu prostiile.
nu cred ca esti sigura de ce simti pentru x daca tu tot contiinui sa vb cu celalalt.
poti sa ii spui frumos ca te`ai impacat cu fostul si ca merge totul bine intre voi, si nu cred ca o sa te mai deranjeze.
oricum relatiile la distanta nu tin!

| TymbarkCo0L a răspuns:

Vezi sa nu afle x de y...x+y=0