| shookdazed a întrebat:

Stiu ca va suna ciudat intrebarea,insa doar eu am patit asta sau si alte persoane?
Acum multi ani a fost o fata care imi placea foarte mult,si am incercat sa o invit in oras de multe ori ea mereu refuzandu-ma,am zis hai poate se lasa greu ca unora stiu ca le place lucrul asta,cand am mai incercat inca o data mi-a spus ca daca nu o las in pace ma va reclama la politie...
Din acel moment am renuntat in a mai invita vreo femeie in oras desi mi s-a oferit ocazii cu conditia ca eu sa le contactez...
Nu ii cerusem nimic altceva decat o simpla iesire eu dorind o relatie de foarte mult timp insa am patit acel lucru care m-a demoralizat mult.
De atunci am spus ca daca e sa mai ies in oras voi iesi doar daca o femeie ma va aborda insa eu nu, am ajuns sa imi fie frica sa mai bag in seama o femeie din cauza acelei intamplari si sincer nu stiu cum sa imi trec peste aceasta teama, am 31 ani si nu am avut vreo relatie pana acum, nu arat rau am 1.85 inaltime sunt de fel glumet dar si timid pana cunosc persoana.
Nu stiu ce sa mai fac sa trec peste aceasta teama nu vreau sa am probleme cu legea din cauza unei insistari pentru o intalnire...
Voi ce imi recomandati?
Va multumesc

2 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Ai insistat prea mult cu fata aia. Trece-o la experiente si gata.
Iti place o fata, o inviti o data, daca iti da motiv pentru refuz, oferi alta zi sau data. Mai incerci o data si gata.
Nu vei avea probleme cu legea daca inviti de 2 ori aceeasi fata.
Insa pentru temerile tale, cel mai bine discuti cu un psiholog.

| Violleta2022 a răspuns:

Cu asemenea atitudine, vei ramane pe veci virgin si singur.
Nu te astepta ca la 31 de ani sa fii abordat de femei, ca toate se intreaba ce hiba ai, de nu a stat nici una cu tine.

O femeie are deptul sa refuze daca nu te place de prima oara, dar asta nu inseamna ca tu trebuie sa gerealizezi sau sa renunti la a mai aborda femeia, dimpotriva, incerci mai departe cu bun simt si respect, pana intr-o zi una te va accepta.