| MariaAlexandra95 a întrebat:

Sunt bune anticonceptionalele Diane35 pentru acnee?

Răspuns Câştigător
| Lore2good a răspuns:

Eu iau Diane35 de multa vreme si mi s-a curatat tot tenulhappy

7 răspunsuri:
| ghiCIne a răspuns:

Nu stiu asta, dar stiu un medicament "minune" impotriva acneei:
Roaccutane sau Sotret. Cel putin pe mine m-a ajutat mult. Intreaba medicul daca ti se potrivesc si tie.winking

| Marynna a răspuns:

Din cate stiu eu,anticonceptionalele Diane se iau mai mult ca tratament pentru diverse chestii, printre care si pentru acnee.Cel mai bine e sa te duci la un cabinet de planficare familiala si sa discuti cu medicul de acolo, el sigur stie happy

| MaxiMe a răspuns:

Da, sunt bune anticonceptionalele pentru ca iti regleaza ciclul si nivelul hormonal!
Mare atentie cu Roaccutane - este foarte puternic, are rezultate excelente dar este fatal pentru o sarcina producand daune grave fatului.
Am avut probleme cu acneea in tinerete, am luat anticonceptionale, crema RetinolA - dar am descoperit din intamplare ca am intoleranta la lactate iar dupa ce am renuntat COMPLET la lactate de orice fel ( lapte, branza, cascaval ) am observat imbunatatiri majore.
Ai aici un articol in engleza : http://www.acnemilk.com/the_no_milk_acne_diet si traducerea lui in romana ( traducerea Google este foarte proasta ) : http://translate.google.com/....../translate

| MariaAlexandra95 explică (pentru Lore2good):

Lore2good.In cam cat timp ti-au disparut cosurile?

| Lore2good a răspuns (pentru MariaAlexandra95):

Vreo 2 luni dupa ce am inceput sa le iau

| MariaAlexandra95 explică (pentru Lore2good):

Multumesc.sper sa functioneze si la mine:*

| Lore2good a răspuns (pentru MariaAlexandra95):

Mult succes iti doresc:*