| anonim_4396 a întrebat:

Sunt de 1 an si cateva luni cu ibitul meu. In ultima vreme m-am tot gandit cum ar fi sa facem sex. Am 17 ani jumate si sunt virgina. Initial am zis ca o voi face doar dupa 18 dar il iubesc si el ma iubeste. La inceputul relatiei m-a inselat, dar l-am iertat si mi-a dat motve sa cred ca am facut alegerea potrivita, dar totusi din acest motiv nu as vrea s-o fac cu el. Pana acum am avut parte de nenumarate ori de pettinguri si a fost minunat. E un baiat foarte atent. Nu stiu daca sa o fac sau nu. Pregatita as fi, dar ma macina gandul ca m-a inselat. El nu ma preseaza si mi-a zis ca o sa astepte cat timp am nevoie. Nu am vorbit niciodata despre sex, deoarece nu stiu cum sa-l abordez. A nevoie despre o parere in legatura cu ce ar trebui sa fac si cum sa vb cu el despre asta.

Răspuns Câştigător
| kata92 a răspuns:

Cu sexul iti complici viata inutil. E ok sa ai o relatie romantica si sa tineti unu la altu dar nu merita sa ti-o pierzi. Mai bine te axezi pe vocatia ta. Ceea ce vezi in filme sau in nu stiu ce reviste care promoveaza la greu sex-ul, e o mare pacaleala. Pot sa dau mai multe explicatii daca mai pui intrebari.

20 răspunsuri:
| daniellllaaaa a răspuns:

Daca la inceputul relatiei te.a inselat poate nu te iubea destul. Daca acum e cu tine de atata timp inseamna ca chiar te iubeste. Important este sa.ti dai tu singura seama daca ai incredere in el. Sa fi convinsa ca a fost ceva care sigur nu se va mai repeta. Daca nu simti asta inca, mai aveti nevoie de timp.

| Danysan a răspuns:

Cu ar fi sa nu te gandesti la sex-Trebuie as fi atenta happy!

| DeeaMarry a răspuns:

Nu vad de ce te-ai grabi sa iti incepi viata sexuala cu el.
Ai tot timpul din lume la dispozitie. Mai asteapta!
Atata timp cat mai ai indoieli in privinta lui, nu o fa.

| ZapacealaAa a răspuns (pentru DeeaMarry):

Pentru ca il iubesc, pentru ca e atent cu mine si pana la urma ce e atat de mare chestie daca imi incep viata sexuala?

| ZapacealaAa a răspuns (pentru Danysan):

De ce sa nu ma gandesc? E ceva normal pentru varsta mea, cel putin eu asa consider. La ce sa fiu atenta?

| DeeaMarry a răspuns (pentru ZapacealaAa):

Uite ce e, din moment ce ai pus intrebarea asta aici e clar ca ai indoieli.
E o mare chestie daca peste ceva timp iti dai seama ca nu era persoana potrivita, dar lucrurile astea ar trebui sa le discuti cu mama ta. Ea va stii sa te indrume mult mai bine decat oricine.

| ZapacealaAa a răspuns (pentru DeeaMarry):

Mi-ar placea sa stiu cati ani ai de dai sfaturi asa filosofice?

| Alcyon a răspuns:

Fa ce simti. In legatura cu inselatul... E bine sa nu-ti faci iluzii, ca o sa ramai cu cel cu care o faci prima data. Sunt rare cazurile de genul asta. Sunteti amandoi micuti, cine stie ce-o sa mai fie peste 10 ani.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Sa vezi ce neatent o sa devina dupa ce faceti sex, la asta nu te-ai gandit? tot asa de atent a fost si cand te-a inselat, cum de a lasat sa se afle ca te-a inselat?

| ZapacealaAa a răspuns (pentru Alcyon):

Nu mi-am facut niciodata sperante ca o sa raman cu primul cu care o fac.

| ZapacealaAa a răspuns (pentru SpitalulDeGlumeti):

Inca nu stie ca stiu laughing)

| neutrino a răspuns:

Spune-i adevarul, ca dorinta ta cea mare este de a deveni femeie. Daca este suficient de matur, te va intelege si te va ajuta!

| ZapacealaAa a răspuns (pentru neutrino):

Nu-i dorinta mea cea mare. si daca as vrea asta as utea-o fac cu oricare altu

| SpitalulDeGlumeti a răspuns (pentru ZapacealaAa):

De unde ai aflat? poate ca nu este adevarat

| ZapacealaAa a răspuns (pentru SpitalulDeGlumeti):

Pozele spun totul

| SpitalulDeGlumeti a răspuns (pentru ZapacealaAa):

Ce poze draga, pe fb sau ai poze cu el si cu alta in pat?

| ZapacealaAa a răspuns (pentru SpitalulDeGlumeti):

Da ce te priveste pe tine ce am eu?

| Lumeaîn3D a răspuns:

Iubeşte-l liniştită, dar nu te grăbi în legătură cu relaţiile sexuale. Poţi avea probleme în viitor.În plus aici poate fi vorba de o simplă aventură. Şi eşti cam mică pentru aşa chestii. Mai ai răbdare pînă la nuntă, reuşeşti tu toată viaţa să faci copii, ai timp big grin

| ZapacealaAa a răspuns (pentru Lumeaîn3D):

Nu vreau sa fac copii, nu acum si nici n-am de gand sa raman virgina pana dupa casatorie happy

| Skins97 a răspuns:

Eu in locul tau as astepta sa imi zica ca m-a inselat chiar daca a fost acum X timp. Macar asa stiu ca am o peroana langa mine care imi va spune ceea ce se intampla si care imi va zice cand va face o greseala. Chiar nu imi place sa traiesc dupa "Ceea ce nu stie, nu-l poate rani."