| iulia_6385 a întrebat:

Sunt de 4 luni cu un baiat si totul merge perfect, problema e urmatoarea: NIMENI NU IMI SUPORTA PRIETENUL si prin nimeni ma refer la prietenele mele.Li se pare un baiat sictirit si arogant si recunosc asa mi se parea si mie inainte sa ne cunoastem.Treaba e ca fostii mei si actualii lor sunt baieti care fac multa panarama si vorbesc cu toata lumea mereu, pe cand al meu, e doar al meu si e cuminte, e timid! Lui nu ii pasa deloc de ele si sincer nu ma deranjeaza, e doar al meu, nu il impart cu ele si asta e problema lor! Mi-au zis ca si-ar fi dorit sa fie ca fostul sa fie si cu ele, dar eu nu vreau, mi-e imi place muult mult asa! Ideea e ca nu stiu cum sa fac nu e vorba ca vreau sa il accepte pe el, vreau sa il lase in pace, m-am saturat sa spuna toata ziua lucruri aiurea despre el! Nu stiu vreau sa imi zica si mie cineva ceva despre situatia asta!

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza ce spun ceilalti si, oricat de ok ar fi, lumea mereu va cauta subiecte de barfa. De ce? Pentru ca, in ziua de azi, majoritatea sunt rai si invidiosi.

Vorbeste cu prietenele tale, roaga-le sa inceteze, deoarece te deranjeaza, iar daca vor continua sa reactioneze asa, ignora-le total! Nu merita sa-ti bati capul cu ele. Pana la urma, e vorba de voi 2! Voi sa va simtiti bine, sa fiti fericiti si sa va iubiti.

O seara placuta!

| AlCoLiKdEnIsA a răspuns:

Le poti spune in fata ca tie nu iti pasa de cred ele despre el si punct!winking

| shadow72 a răspuns:

Le spui pur si simplu sa nu isi mai dea cu parerea... daca nu au ele prieten nu e cazul sa critice

| neutrino a răspuns:

Am luat nota de gandurile tale, dar...ce doresti?

| einenebun23 a răspuns:

Da ce iti pasa tie de ce vorbesc prietenele tale. Lasa sa vorbeasca atata timp cat tu te intelegi bine cu el, nu le baga in seama. Prietenii sunt trecatori.

| DoriKat a răspuns:

Cred ca cel mai bine e sa le ignori, pana la urma e prietenul tau, nu e al lorhappy

| chazz a răspuns:

Pai daca trebuie sa alegi, alegi.
Un "prieten" nu ar face asta...
Noi oamenii credem ca avem multi prieteni, dar nu avem niciunul sau doar unul, doi.

| sofisis a răspuns:

Cainii latra, ursul merge...care e problema pana la urma?

| iulia_6385 explică (pentru neutrino):

Sa stiu ce sa fac. daca sa aleg...intre ei

| iulia_6385 explică (pentru sofisis):

Deciziile pentru viitor...adica sa aleg? cum? ce?

| sofisis a răspuns (pentru iulia_6385):

Ce sa alegi? Si de ce sa alegi? Daca TIE iti place baiatul ce treaba ai cu restul lumii? Tu stai cu el, tu te saruti cu el, tu imparti viata cu el..de ce ar trebui sa iti pese de ceilalti.
Prietenele/prietenii care sunt cu adevarat langa tine or sa il accepte de dragul tau. Daca nu o fac, sunt persoane egoiste. Daca ei/ele sunt asa...tu de ce sa tii cont de anturaj?
Crezi ca de-a lungul vietii nu avem toti in gasca pe cineva care se combina cu o persoana pe care nu o agreeam noi ceilalti? Dar ne vedem de ale noastre si gata. Ca nu ne sta noua in cap persoana...