| Izma a întrebat:

Sunt impreuna cu prietenul meu de 10 luni. Problema este ca el lucreaza si a trebuit sa plece la Timisoara si de la un timp comportamentul lui este cam 'rece' fata de mine, se enerveaza din orice... si cand incep sa plang la telefon imi inchide si imi zice ca vorbim maine deoarece il enervez cu plansul meu. Am incredere ca ma iubeste, m-a cerut de logodna saptamana trecuta. Dar nu inteleg de ce se comporta asastraight face. adica. ok. inteleg ca este la departare si probabil este irascibil si nervos ca nu suntem impreuna... Dar de ce se razbuna pe mine?! straight face

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui să-i spui clar ce simți. Poate că îi este greu acolo, iar asta îl face să fie așa. Dar nu e normal. Vorbește cu el sincer și spune-i totul. Comunicând cu el, ve-ți rezolva lucrurile. Eu cred că plânsul tău nu ar trebui să-l enerveze, ci să-l facă să vadă că îți e greu și ție. Să vrea să fie alături de tine, să vă ajutați și încurajați unul pe altul. Baftă!

| Izma explică (pentru anonim_4396):

Pai stie tot ce simt. stiu ca ii este greu dar si cand incerc sa vorbesc cu el nu vrea sa ma asculte... Ocoleste subiectul sau incepe cu cearta.

| Wenx a răspuns:

Scz.dar sunteti departe...
In jurul lui sunt fete multe.
...relatiile la distanta care merg in ritmul asta pur si simplu nu tin.
Incearca sai dai o lectie nu-i raspunde la vreo 3 apeluri sau ceva, sa vez reactia lui ce o sati zica sau incearca pur si siplu sa evit ca e rece sa fii fericita cind vorbesti cu el...el poate asta vrea sa faca sati atraga atentia... cum an zis eu nu cred in relatii la distanta mai ales in ritmul asta cum l-ai descris tu dar:
Sper ca voua sa va mearga!

| mona a răspuns:

E stresat si el ca a trebuit sa plece si pe deasupra te mai smiorcaiesti si tu la telefon, nu se razbuna pe tine dar intelege-l si tu ca nu i este usor departe de tine si daca ti-a cerut logodna ar trebui sa ai incredere in el ca te iubeste

| pisicutzamik a răspuns:

Buna,asa patesc eu cu iubitul meu(adica asa ii fac eu lui)ma enerveaza cand vorbesc cu el(adica nu ii spun dar cateodata il iau peste picior)cand ne intalnim sunt rece cu el dar el ma intelege+ ca este mai mare ca mine cu cativa ani buni,il iubesc sincer dar cand vorbesc cu el la telefon ma enerveaza,cand vine la mine sunt indiferenta rau,si sa-ti spun de ce,ma enerveaza gandu ca nu-l pot avea in fiecare seara langa mine ca ne vedem rar o data pe saptamana si multe,poate asa este si cu prietenul tau, daca il iubesti intelege-l cand zice ca vorbiti maine lasa-l si nu ii mai da nici macar un mesaj, adica fii un pic mai indiferenta cu el, nu mai plange ca o sa te lase daca tu plangi asa din orice! iar cand vine acasa de la munca si va intalniti, arata-i cat de mult il iubesti!kiss