| JessicaLove a întrebat:

Sunt in primul an de facultate, prima sesiune. In wekeend am ramas singura acasa pentru ca am zis ca o sa invat și i-am zis iubitului meu ca dacă vrea poate sta cu mine, DOAR DACĂ ÎȘI ADUCE SA ÎNVEȚE ȘI EL. a apărut la mine cu o sticla de vin, i-am zis ca nu beau ca sunt stresată. Stăteam la masa sa invat iar el asculta muzica in casti, manele chiar și se auzea tare. Normal ca m-am enervat și am plecat in bucatarie. A venit nervos și a zis ca de ce fac așa, ca el nu știa ca se aude și ca sa le dau in *** examene. După a plecat pana in oras sa îmi aducă un pachet de la gara (urmez facultatea in cj și trimise mama ceva) iar urma sa ma sune când ajungea jos sa deschid usa. Fix atunci ma sunase o prietena, și vorbisem cu ea puțin și nu văzusem mesajele de la el, ajunsese. A intrat in casa nervos pe mine și s-a uitat groaznic la mine, a tot urlat ca l-am ținut afara in frig și ne-am certat din nou, bineînțeles. A fost vorba de maxim 5 minute cât vorbisemlaughing in fine. după și in următoarea seara el a început sa bea vin și sa asculte manele (tare acum), știind ca eu sunt panicata in legătura cu examenele. I-am zis ca vreau o pauza. Tot a tinut-o cu nu și nu. Și i-am zis sa plece. dar nu a vrut. Ok, ne-am calmat, ne-am pus in pat și am dormit. Dimineața bineînțeles, s-a trezit tarziu, a început sa joace ceva pe laptop (gălăgios normal) și continua sa îmi spună sa le dau incolo examene. Ma simt foarte prost ca m-am certat cu el. dar eu i-am spus ca vreau sa învaț și el... eu aveam nevoie de suport din partea lui, nu de așa ceva. mi s-ar părea normal sa ma susțină sa invat, nu? Sa îl intereseze ce invat, sa ma ajute. nu sa facă așa ceva. ce parere aveți?

22 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sfatul meu personal este sa-i dai un sut in dos!
Din toate punctele de vedere este un nesimtit, caruia nu-i pasa de tine.
Unul care sa te sustina si sa te ajute, nu ai gasit?
dar unul care sa te iubeasca?
Pentru ca asta nu are chiar nici un interes pentru tine, poate doars ex pe gratis, ca-n rest, chiar mi se pare un mitocan.

| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca esti incapabila sa-ti dai seama ca te-ai cuplat cu ''un'' individ care reprezinta exponentul tipic al ghiolbanului retardat dar mai ales unul care este pe deasupra si complet IMBECIL. Inca sau mai corect spus deocamdata, esti in faza in care NU este tarziu sa-i faci...vant pentru a nu regret ca nu ai facut-o; a timp. Multa sanatate si spor la invatatura. Bafta la examene.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ne-am pus in pat și am dormit.
A trecut cam mult de atunci și m-am trezit și eu acum să întreb. Nu că aș vrea să mă bag unde nu-mi fierbe oala, dar înainte să adormiți, nici măcar nu te-a mângâiat puțin?

| mihai69 a răspuns:

Minunată. E exact omul pe care îl vrei toată viața alături. Să vezi ce frumos va fi când o să aveți și vreo doi trei copii!

| LoveSleep a răspuns:

Vezi ce se întâmplă dacă ai o relație cu portarul de la Penny?

| sofisis a răspuns:

Pfff, un mascul veritabil.

| Rux04 a răspuns:

Sunt de acord cu tine. Dacă te-ar fi iubit ți-ar fi respectat dorința. Mi se pare că este egoist.

| Rux04 a răspuns:

Eu zic să-l părăsești.

| Jonas94 a răspuns:

Bună,
Tu locuiești cu murătura aia de bărbat, în casă?
N-are și el un job, o facultate, ceva?

| JessicaLove explică (pentru Jonas94):

Nu locuiesc cu el. Dar eram singura și venise cică "sa învețe". Are și el facultate dar nu prea îl interesează...

| Jonas94 a răspuns (pentru JessicaLove):

Păi bun, ar trebui să discuți cu el. E firesc să fii panicată, că totuși e primul an, după aceea, după ce-ți intri în mână, și te înveți cu ideea de sesiune, nu o să mai ai aceleași frici.
Totuși mi se pare ciudat, să asculte manele în căști, să se joace, în loc să te ajute, să te verifice dacă ai înțeles ce ai învățat, că până la urmă, e vorba de rezultatele tale la facultate, și de reușita ta ca persoană.
El în ce an e?

| JessicaLove explică (pentru Jonas94):

Da, asta mi se părea și mie ciudat. Ma așteptam sa fie mai intresat de mine, de ceea ce invat. E anul 2

| Jonas94 a răspuns (pentru JessicaLove):

Sau măcar să nu-ți pună bețe în roate big grin.
În fine, trebuie să ai o discuție serioasă cu el, zic eu.

| JessicaLove explică (pentru Jonas94):

As prefera acum sa nu mai am nicio discuție cred laughing) dar e destul de greu sa renunț după 2 ani.
Rămâne de văzut
Mulțumesc de ajutor

| Jonas94 a răspuns (pentru JessicaLove):

Păi n-am zis să renunți, dar îi poți spune calm, că ar fi bine să înceteze să te mai distragă în sesiune, și să nu se mai crizeze laughing

| DonGiani a răspuns:

Ar trebui sa te **** bine sa nu mai ai stres și panica.

| BogdanBz a răspuns:

Tipul e complet imatur si nu se gandeste deloc la un viitor cu tine. Daca era sa ii pese de tine, atunci stiind ca e o perioada stresanta si importanta pentru tine, te-ar fi lasat sa te concentrezi pe invatat.

| 2EXA a răspuns:

Intreaba-l asta : Daca nu fac facultate si nu imi gasesc un job, ma intretii tu in puf si lux?

| HadesSs a răspuns (pentru 2EXA):

La puf in Olanda laughing

Răspuns utilizator avertizat
| veryhonest a răspuns:

Parerea mea este sa scrii mai putin. Iar daca vrei sa scrii mai mult, macar sa scrii ceva inteligent.

| DannyDiamant555 a răspuns:

La cum a reactionat el, ar trebui sa astepti sa-si ceara scuze pentru ca nu este vina ta. Ar trebui sa nu mai fie asa de imatur si sa inteleaga ca ai examene, facultate etc si ca trebuie sa inveti ca iei acele examene. Daca nu se potoleste dupa vreo saptamana incercati sa vorbiti.