| Ewatt2 a întrebat:

Sunt măritată de 10 ani. Și eu și soțul meu avem 40 de ani. El e barbat de cariera, eu mereu l-am susținut în absolut orice. Ma uitam la el cu admirație. Desigur ca era și este atracție fizica. Este un bărbat căruia ii pasa cum arata și sunt mandra sa apar la brat cu el. Dar mai mult decât orice îi admir perseverenta, succesul, încrederea în sine.
Și m-a înșelat. Cu una de vârsta studenției. 23, 24 de ani. Au avut o aventura de câteva luni. O știu pe fata din vedere. Ca e din satul lui natal. Deci el când îmi zicea ca pleacă cu afacerile lui în weekend se ducea la fata asta. Și nu m-as fi gândit niciodată că e genul care iese cu bărbați însurați. E considerata de toată lumea cuminte și serioasa. Stă cu bunica ei și are grija de casă. Am văzut mesajele dintre ei. Ea știe că e însurat, ca tot încerca să îl convingă sa ma lase ca ea știe sa aibă grija de nevoile lui mai bine ca mine. El i-a zis sa nu întreacă măsura și sa nu uite care e locul ei. Asa ca pare ca totuși tine la mine și asta ma împiedică sa ma gândesc direct la divorț. I-as mai da o șansă. Dar ce vede la ea și la mine nu? Ce îi oferă ea și eu nu? Asta ma omoară... îi sunt prietena, îi sunt soție, îl susțin în orice.

5 răspunsuri:
| Miruna333 a răspuns:

Nu inteleg de ce insisti pe subiectul Ea. Tu ar trebui sa te contrezi pe el si doar pe el. El este casatorit, el si-a luat acest angajament, ea fiind singura, poate sa faca ce doreste, la orice ora, cu oricine.
Dar sotul tau nu e cuminte si serios? Se pare ca nu.
Inteleg ca ea incerca sa il faca sa,, te lase'', insa, faptul ca el spunea ca intrece masura si tot asa, nu inseamna nimic.
Faptul ca te-a inselat dar nu vrea sa divorteze nu inseamna absolut nimic. Ca si-o baga in alta si ca vine acasa dupa, te incalzeste cu ceva?
Le convine multor barbati sa se distreze in timpul liber si dupa sa vina in cuibul de acasa unde are stabilitate si unde multe isi si trateaza sotii ca pe niste copii. Din confort nu divorteaza, din obisnuinta si pentru statutul social.
Nu tine la tine, te minti singura, o persoana care tinea la tine cu adevarat, nu avea ce sa caute in vaginul altei persoane happy Trezeste-te la realitate.
Nu la tine este problema, ci la el, pentru ca el insala. Nu tine de tine asta. Sunt oameni, au tot ce si-ar fi putut dori langa ei si mai mult, insa, nu pot sa fie fideli ca s-au invatat cu strada de ani de zile, se plictisesc si cauta mereu ceva nou.
Nu incerca sa te compari cu nimeni.

| wildthing a răspuns:

Pff, buna incercarea de trolling, dar nu indeajuns de buna.
Nici un barbat nu-i spune amantei "sa nu întreacă măsura și sa nu uite care e locul ei"...mai ales un bosorog de 40 de ani sa-i spuna asta unei prospaturi de 24. Il trimite aia la plimbare in doi timpi si 3 miscari.winking

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Miruna333):

Miruna ai niste răspunsuri de te-as face top 1 aici pe TPU

| Marius22222222222 a răspuns:

Realizezi că el și-o trage cu aia in timp ce tu ai grija de casa etc?

| ania a răspuns:

Nu are rost sa te invinovatesti degeaba, sunt fideli numai barbatii care sunt convinși ca fidelitatea e un lucru bun. Mai akes cei care arata bine si au si bani sunt si mai ispiriti sa fie lacomi, sa vrea mai multe, sa nu se mulțumească cu una singura. Probabil el e genul nu rar intalnit care zice ca familia e sfanta dar nici ocaziile nu trebuie ratate. Daca ii zice amantei sa nu exagereze, celbprobabil ai creat un climat familial iubitor si vede sacrificiile care le-ai facut pentru el.
Incurajarea mea e sa citesti Psalmii, Noul Testament cu rugamintea catre Tatal nostru ceresc sa te ajte sa înțelegi ce vrea sa iti comunice in fiecaee zi peun Cartea lui si spune-i tot ce sinti si roaga-l sa faca o minune pentru familia ta.