| anonim_4396 a întrebat:

Ti s-a intamplat sa te indragostesti de cel mai bun prieten al tau(acesta fiind baiat) si sa nu-i spui? Daca da, spune-mi ce-ai facut si sfatuieste-ma si pe mine.

11 răspunsuri:
| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Da,mi s-a întâmplat.Nu am făcut nimic pentru că sunt o persoană mai închisă, nu îmi afișez prea mult sentimentele de dragoste atunci când nu sunt sigură dacă și respectivul simte la fel.În cele din urmă mi-a trecut, deși au mai rămas mici,, firmituri,,,.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Da si s-au casatorit.

| blueheart a răspuns:

Da. Eram la liceu, el era la liceu in alt judet.Venise in vacanta acasa la parinti.Cand ne-am intalnit mi-am dat seama ca sunt indragostita de el.Nu am putut sa-i spun acest lucru, nu am vrut sa stric legatura speciala care exista intre noi doi. Dupa ce a plecat din nou, nu am mai rezistat.I-am scris o scrisoare si i-am spus ceea ce simt cu adevarat pentru el. Nici nu credeam ca o sa-mi mai scrie, ca mi-am pierdut cel mai bun prieten.Raspunsul lui a venit dupa cateva zile.Imi era teama sa deschid scrisoarea.Cand am avut curaj, am citit.Dar am citit sfarsitul scrisorii.Era ceva de genul : Si eu sunt indragostit de tine. Au fost 9 luni minunate. Nu am regretat niciodata pasul facut. happy

| Alexxxss a răspuns:

Spune-i daca nai curaj iaua pe ocalite mai exat intra in discutie cu el pe internet sa face to face vorbeste cu el... Si-l intrebi mai incolo daca are iubita si daca ii place de vreo fata pe care s-o cunosti si tu. o sa zica Nu sau Da in orice caz dupa aia o sa te intrebe pe tine despre alte subiecte fiind jenat o sa evite discuti din alea si o sa simta un interes din partea ta. Bafta

| S333byyy a răspuns:

Ultimu e cel mait are raspuns a lu besleganicolea ala.rolling on the floor))))))))....Pai fiind cei mai buni prieteni ii poti spune pe fata. " te plac, tin la tine" El tinand la tine, o sa ajunga sa tina la tine, Mi s-a intamplat:*.

| oanaonitza26 a răspuns:

Da mi s-a intamplat. dar sti vorba aia de la prieteni la iubiti se poate dar nu invers deci... spune.i daca zici ca e cel mai bun prieten sigur o sa te inteleaga si poate chiar e reciproc... bafta happy

| NoSmile a răspuns:

Asa se intampla mereu!
Eu am avut 2 prieteni foart buni, pe care ii consideram frati.
Cu primul, dupa 5 ani de prietenie, am ajuns sa formam o relatie. Hmm, nu i-am spus nimic. El batea apropouri mereu si pana la urma s-a intamplat.
Dar nu ne-a mers, timp de 6 luni ne-am certat zilnic! Apoi ne-am despartit. Ba ne-am vorbit, ba nu!
Iar cu ce-l de-al 2lea. pur si simplu ma atragea de dinainte sa ajungem cei mai buni prieteni,l-am placut mult.
Intr-o zi,ne-am intrecut in ''compus''. eu am scris despre el. iar el despre mine. Iar acolo ne-am asternut fiecare ce simtim. Insa,am avut tupeu abia dupa ce am citit ce-a scris el.
Nu stiu ce sa te sfatuiesc. Vorbeste cu el, spune-i ca iti place de cineva, dar nu si de cine! Pastreaza misterul. Intre timp, da-i melodii sa asculte, din care sa reiasa ca il placi. fii mai altfel cu el. Intr-un final o sa-si dea seama ca il placi!
Bafta. te pup!

| JustTeddy a răspuns (pentru NoSmile):

Pai i-as da de inteles dar mi-e frica sa nu-l pierd. adica imi e cel mai bun prieten si ma intelege in totalitate, dar imi si place.

| Oana92 a răspuns:

Nu cred ca exista prietenie adevarata intre un baiat si o fata fara ca unul din ei sa dezvolte sentimente de iubire. Nu am trecut prin asa ceva, dar cred ca sinceritatea si comunicarea rezolva multe...

| Roses4us a răspuns:

Da. Ei bine a fost si este o poveste nu foarte lunga dar frumoasa care sper sa continue. la inceput nici unul din noi nu isi spunea sentimentele. A inceput el primul prin a-mi demonstra cu mici gesturi: atentie si dragalasenie. noi ne cunosteam de timpuriu. de cand aveam 9-10 ani. si am avut o prietenie frumoasa. Acum un an i-am simtit mult lipsa pentru ca pe parcursul verii nu ne-am vazut aproape deloc. Atunci a fost momentul cand mi-am dat seama cat de mult imi lipseste, ma durea inima ca nu il vad, desi vorbeam des la telefon. I-am spus intr-un final ca il plac,acum suntem bine,impreuna dar nu chiar. nu ca am fi certati, dar ne comportam exact ca inainte AM RAMAS ACEEASI PRIETENI. vorbim la fel de mult si ne intelegem super. chiar daca nu ne vedem des din cauza ca scoala ne ocupa mult din timp vorbim, ne sfatuim, ne ajutam. O relatie inseamna incredere, prietenie si sentimentele alea de gol in stomac. pacat ca multi acum cred ca o relatie inseamna sex. Va veni si timpul ala. precizez ca acum avem 16( eu) si 17 (el) si ca ne intelegem inca bine. happy Daca il placi, i-al cu binisorul. Demonstreaza-i subtil si ajuta-l fa-l sa poata avea incredere in tine(dar cred ca deja are daca esti prietena lui cea mai buna) dar mai ales, fi tu insati.Bafta. Funda?batting eyelashes

| NoSmile a răspuns (pentru JustTeddy):

Pai...stiu senzatia! am trecut si eu prin asta. Nu-ti fie teama! In primul rand, tu nu observi nimic ciudat in comportamentul lui? Depinde, poate si el are aceeasi teama! Da-i de inteles, dar mai subtil:*