| anonim_4396 a întrebat:

TPU ajutorcrying

Deci sa incep cu inceputul. M-am cunoscut pe microvolts cu un baiat. El are 18 ani si il cheama marius si eu am 13 ani jumate. Marius a propus sa fim impreuna si eu am acceptat. La inceput pentru mine a fost o joaca pana au intervenit senimentele puternice. Astazi am aflat de la un coleg ca el are o alta prietena Maria. Eu si marius eram atat de apropiati incat ne facusem planuri sa ne intalnim in realitate curand. Cand am aflat de maria am fost distrusa. M-am certat cu el si s-a rugat de mine zicand ca nu ma lasa ca ma iubeste si i-am mai dat o sansa. A zis ca ar face orice sa imi recastige increderea si mi-a dat contul lui de pe microvolts. Acolo cand am intrat eram mai fericita putin ca el are incredere in mine cu adev ca are cont ff bun. Dupa ce a iesit el, am vazut multe mesaje de la IUBITELE! SI SUBLINIEZ! IUBITELE LUI! Le alinta ca pe mine. pisicuto, iubita, si altele. Le spunea ca le iubeste rau de tot si bla bla, exact cum imi spunea mie! Nu am acordat mare atentie pana am vazut data de la alte mesaje trimise de el! Eu si marius eram impreuna de pe la jumatatea lui iulie. Mesajele erau trimise in august si septembrie anul asta! Deci el avea si altele! Am inceput sa plang si inca nu ma pot opri! Mai avea vreo 3 in afara de mine si se jura acum prin mesaje pe tel ca eu sunt singura din inima lui! Dar nu pot sa-l mai cred! Adica sunt sigura ca asa le spune si iubitelor lui! Nu stiu ce sa ma fac ajutati-ma va rooog!crying(((((((((((((((((( mooor ma doare capul si imi vine sa vomit de la atata plans! Il iubeeesc enooorm si nu pot sa cred cum a facut asta!crying( Ce sa ma fac?

18 răspunsuri:
| Geor9y a răspuns:

Mai sincer imi pare rau dar este o diferenta intre voi el are 18 ani u 13 el cauta o fata mai matura, a vrut doar sa se joace cu tine.Nu te merita asteapta ca va veni si timpul tau si iti vei gasi un baiat care te va iubi cu adv si te va aprecia

| missme90 a răspuns:

Exagerezi. se vede ca ai 13 ani. nu poate fi vorba de iubire intre 2 persoane care nu s-au vazut niciodata fata in fata si au vorbit doar aiureli pe un site prost sau ce naiba e ala. calmeaza-te si maturizeaza-te un pic. vei rade chiar tu de cat de naiva ai fost

| Billixika a răspuns:

Eu una ti-as zice sa nu te mai complici cu din astia mariwinking
ei doar se joaca cu tine laughing
Mai bine cautati unu mai de varsta ta..Care crezi ca e potrivit pentru tine happy

| Weezymihai a răspuns:

Esti un copil. Nu ai cum sa stii ce-i aia dragostea adevarata dar vei invata pe parcurs. Insa sincer, e diferenta de varsta prea mare intre voi iar el te foloseste. Daca mai avea inca 3 fete pe langa tine e clara treaba. Uita-l! Vei gasi tu pe altcineva intr-o buna zi care sa te merite. El nu te iubeste daca face ce face

| neutrino a răspuns:

Cred ca esti putin prostuta daca ai reusit sa te indragostesti in aceste conditii. Cum crezi ca poti avea incredere in cineva pe care nu l-ai vazut niciodata si mai are si 18 ani?

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O sa-ti treaca, stai linistita. data viitoare vei fi mai inteleapta si vei intelege ca realtiile se incep pe la 16 ani, cand ai mai multa minte si ca niciodata nu trebuie sa te uiti dupa barbati care fac parte din complet alta generatie decat tine. Sincer, la 13 ani ma asteptatm sa fii mai matura, pana si un copil de 10 ani stie ca un baiat de 18 ai nu poate decat sa rada de o fetita de 13 ani.

| Cigαяєttє a răspuns:

Eşti un copil încă, ai doar 13 ani şi ai crezut într-o iluzie, ca să zic aşa.happy
Gândeşte-te puţin, tu ai 13 ani el are 18, nu v-aţi văzut niciodată în realitate aţi vorbit doar pe internet, şansele ca el să aibă o prietenă în viaţa reală erau foarte mari, mai ales că tu încă eşti un copil.
Gândeşte-te că poate a vrut doar să îşi bată joc de tine, trebuie să iei în calcul toate posibilităţile, nu te mai lăsa păcălită de câteva jocuri frumoase de cuvinte, baftă!

| NOname000 a răspuns:

Iei totul de la 0. iti cauti un alt baiat care sa te iubeasca cu adevarat si totul va fi bine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci in primul rand de asta nu am mai auzit. Exista si asta "microvolts"? Ce dracu mai e si asta? Nu era suficient facebook-ul, twitter-ul, si ce alte porcarii a mai lansat internetul ala?
Cei de aici sunt foarte amabili vad cu tine, dar eu tot ce vreau sa te intreb mai dur este, cum poti fi atat de proasta?
Si nu, nu e o insulta, e o intrebare sincera. Cum poti sa spui tu ca iubesti un cocalar (ca numai asa pot sa-i spun) din tot sufletul vorbind pe internet? Si ce om intreg la minte ar seduce o pustoaica de 13 ani pe internet?
Nu iti licare si tie un bec in cap? Tu te-ai gandit cat de periculos poate fi o asemenea persoana? Ia-ma de moda veche, dar iti spun cu siguranta cat e de usor sa faci victime pe internet si cat de usor pot fi fraieriti credulii.
Nu te-ai gandit ca poate e un pedofil, care daca te-ar intalni sa zicem ca nu ti-ar admira doar culoarea parului?
Tu plangi ca apucata pentru un tip invizibil practic spunand ca il iubesti din toata inima. Ce inseamna ma rog pentru tine iubirea?
Tu crezi ca iubirea adevarata se rezuma la a inmana contul personal de pe "microvolts" ala, si la a spune cateva alinturi de mana a doua gen "pisicuta, iubita" si alte cretinatati?
Ai doar 13 ani fata, lasa porcariile si maturizeazate. Tu plangi de iti vine sa vomiti si poate el e la o bere cu vreo 5 camarazi razand cu gura pana la urechi si durandu-l in cot de tine.
Chiar mi-e mila de generatia voastra. Si de a celor ce va urmeaza.

| Savu_George_1998 a răspuns:

Da....prea mult de citit m-am plictisit

| TakeItSlowXD a răspuns:

Păi şi eu am 13 ani ca şi tine, şi eu joc Micro Volts, IMVU etc... Recunosc am relaţii virtuale mai dau câte o poză, însă rămân doar la virtualitate. Nu are rost să ai sentiment reale dacă nu e măcar din acelaşi oraş cu tine. Ce vezi pe internet, pe facebook, pe microvolts poate nici nu e adevărat. Nu se poate să ai sentimente peste cablul de internet sau cum să mă exprim.

| ChibiXD a răspuns:

Draga. pun pariu ca e un prost ca idiotii care ii gasesti peste tot. Stai linistita.Du-te la coltul strazii. Acolo gasesti mai multi. c:

| LuHan a răspuns (pentru ChibiXD):

Nu mai spune!=]]]]

| LuHan a răspuns (pentru Savu_George_1998):

Si eu si nu mai POT DE RAS LOOOL!=]]]

| Sebi_Foalis_1980 a răspuns:

Dai add lui chip_kill8 e gentelman si isi kauta o iubita de mult da niimeni nu l accepta si e dragut! incearca sai daii ad! serios vb va veteti pe mv.

| CristianRailean a răspuns:

Be o nospa

| ovidiunoghi a răspuns:

Aaa e mai mare ca tine nu avea cum ))) apropo cum te numesti pe micro?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

rolling on the floor Fetite care se indragostesc pe, atentie, jocuri cu impuscaturi, de persoane pe care nu le vad niciodata, trist.