| MihaitaRo a întrebat:

TPU am o problema, in clasa a 2-a si a 3-a am aflat ca o colega ma place (din surse sigure) si acum sunt a 5-a si a inceput sa imi placa de ea dar ei nu-i mai place de mine (cred) ce ar trebui da fac?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Clasa a5a zici?
Mai asteapta pana in clasa a 8a si o poti invita undeva,acum orice incerci,risti sa te faci de rasul clasei.
N-o pune intr-o situatie jenanta in fata colegilor,n-o sa ti-o ierte niciodata.
Oricum,nu te vede cu ochi prea buni,dupa ce te-a asteptat atat timp.
In plus, poti sa te stradui sa inveti cat mai bine, in asa fel incat sa fii admirat si invidiat pentru cat de grozav esti in clasa si atunci nu numai ea ci destule alte colege, vor fi teribil de interesate de persoana ta.
E greu, dar merita.

3 răspunsuri:
| Moldovan5818 a răspuns:

Ce ar trebui sa faci? Te duci in dormitor si deschizi o carte

| hhhapciuuu a răspuns (pentru greece12):

laughing serious?

greece12
| greece12 a răspuns (pentru hhhapciuuu):

Foarte.