| GipsyNinja a întrebat:

TPU, ieri am facut niste chesti mai intime cu prietenul meu si s-a bagat in mine un pic fara prezervativ dar dupa l-am pus, pot cumva ramane gravida?

9 răspunsuri:
| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

Daca a ejaculat recent, șansele sunt mari asta daca esti in perioada fertila. Daca nu esti in acea perioada, si daca nu a ejaculat, șansele sunt de 10% zic eu. Stai linistita, si eu facusem fara de câteva ori si nu a ramas. Depinde si de noroc. Dar perioada aia contează

| N0H4CK a răspuns:

Depinde de cat timp a trecut de la ultima sa ejaculare, de cate ori a urinat de la ultima ejaculare, daca lichidul preseminal era ejaculat in momentul ala, perioada de fertilitate. Daca nu ai cunoștințe de astea, nu mai faceti fara straight face

Răspuns utilizator avertizat
| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil, dacă iubitul avea spermă pe canalul penisului și tu erai în perioada fertila.

| Tudose_Alexandru_Bogdan_1977 a răspuns:

La barbatii exista doua etape ale ejacularii, in prima faza cand penisul este foarte excitat curge un lichid transparent care nu este similar cu sperma, totusi un spermatozoid mai tupeist se poate strecura acolo. Poti astepta pana vine ciclul sau poti face un test de sarcina dupa doua trei saptamani sa fii mai linistita

| Inceputul a răspuns:

Daca nu a ejaculat, nu

| darrio2007 a răspuns:

L-ai pus tu sau el?

| GipsyNinja explică (pentru Tudose_Alexandru_Bogdan_1977):

Si daca imi vine ciclul, nu sunt gravida?

| Tudose_Alexandru_Bogdan_1977 a răspuns:

Nu draguta daca vine ai scapat, oricum caciulita trebuie pusa inainte si ca si fii sigura de o traba un test de sarcina nu strica