| anonim_4396 a întrebat:

TPU sunt virgina, intr-o seara m-am jucat cu prietenul meu oarecum si acesta si-a dat drumul (ejaculat de 2 ori pe pantaloni) dupa aproximativ o ora si-a introdus penisul in vaginul meu insa nu foarte mult, undeva pana la jumatate fara sa-si dea drumul in vaginul meu, operatiunea a durat undeva la un minut pentru ca m-am speriat si nu i-am mai dat voie. Exista posibilitate de a ramane gravida?
Ps: eram in ultima zi a menstruatiei.

Răspuns Câştigător
| SergiuBoss11 a răspuns:

Nu conteaza. spermatozoizii se deplaseaza prin tubul polinic catre sacul embrionar pana fecundeaza ovulul.Esti virgina, din nou, sansele de a ramane insarcinata sunt foarte mici.Una la cateva zeci de mii.Nu te stresa atat de tare

22 răspunsuri:
| FaraSperantaSEN a răspuns:

Daca nu a ejaculat si cand a intrat in tine nu, sperma nu rezista atat, din cate stiu sperma rezista vreo 15 minute dupa ejaculare in exterior deci nu prea cred

| AlinaTha112 a răspuns (pentru FaraSperantaSEN):

Multumesc de raspuns, nici nu stii ce piatra imi iei dupa suflet!

| SergiuBoss11 a răspuns:

Ai fi putut ramane insarcinata cu lichidul preejaculator, Alino.Cu toate astea, esti in timpul mesntruatiei, deci sansele de a ramane insarcinata sunt foarte mici, dar eu zic sa nu te culci pe o ureche.

a.Mai exista o posibilitatea prin care poti ramane insarcinata daca faci sex cand esti la menstruatie. Trebuie sa stii faptul spermatozoizii traiesc in corpul tau (in urma unui contact sexual neprotejat) aproximativ 5 zile, daca au conditii optime de supravietuire. Este suficient timp pentru ca unul dintre ei sa "prinda" perioada de ovulatie si sa fertilizeze ovulul (doar in cazul in care ai tot un ciclu neregulat si ovulatia apare aproape imediat dupa menstruatie).
b.Ciclul menstrual este un proces complex care implica diferite modificari in organism. De asemenea, el este de multe ori si imprevizibil si afectat de diversi factori. Din acest motiv, pot aparea evenimente neasteptate precum blocarea unui ovul fertilizat in trompele uterine si aparitia unei sarcini ectopice. In mod normal, prin trompa uterina, un ovul este transportat catre uter pentru a se dezvolta. Daca acesta ramane blocat, lucrurile se schimba si exista sansa sa ramai insarcinata in timpul menstruatiei.

Este complet raspunsul meu, corbule?

| AlinaTha112 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Nu inteleg foarte bine ceea ce imi explici tu, din cauza vastei. Eu totusi ma gandesc ca nu as putea ramane pentru faptul ca el nu la introdus foarte adanc, nici jumatate, pentru ca e prima data, nu stiu a fost o prostie... Nu am simtit nici cine stie ce durere, cred ca nu mi-a rupt nici pielita aia specifica care se rupe cand esti dezvirginata pentru ca nu cred ca a ajuns pana acolo, de fapt sunt sigura de asta! Si ma sperie faza cu ciclu neregulat pentru ca al meu e neregulat.

| AlinaTha112 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Sa de-a Dumnezeu sa nu raman pentru ca nu e momentul! Iti multumesc mult de raspuns! Si totus pentru linistea mea am sa-mi fac 1\2 teste sa fiu 100% sigura!

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru AlinaTha112):

Cel mai bine e sa faci un test, pentru linistea ta interioara

| AlinaTha112 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Asa am sa fac, chiar doua!

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru AlinaTha112):

Cati ani ai? de ce te-ai apucat la varsta ta de astfel de activitati? nu ai tu timp toata viatA?

| AlinaTha112 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

A fost o scapare, ne-am dorit amandoi, nu stiu nici eu ce am gandit atunci, crede-ma ca acum imi e foarte frica, m-am simtit vinovata de atunci de aia nu l-am lastat sa o faca pana la capat si sa o introduca foarte mult dupa cateva secunde am realizat, e ca trezitul din transa, nu stiu! Eu am 17 ani, iar prietenul meu 18. Da stiu ca aveam tot timpu asta imi reprosez si eu\

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru AlinaTha112):

Este ok sa-ti incepi viata sexuala la 17 ani, desi ideal era 18.ai grija sa nu profite de tine.

| AlinaTha112 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Avem un an si 8 luni de relatie, am incredere in el, m-a sustinut mereu! Nu se pune problema de asa ceva! Iti multumesc mult pentru sfaturi si explicatii!

| AlinaTha112 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Si daca stau bine sa ma gandesc ceea ce am facut noi nu se prea numeste sex, mai mult o tentativa laughing

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru AlinaTha112):

Si tentativa poate duce la copii nedoriti

| AlinaTha112 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Ai dreptate! Sper ca pentru mine sa fie doar o invatare de minte, de acum incolo doar protejat!

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru AlinaTha112):

Ar trebui sa te si documentezihappymai mult.sa fi pregatita fizic, emotional, dar si intelectual

| AlinaTha112 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Multumesc pentru sfat o sa tin cont!

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru AlinaTha112):

Esti vorbareatalaughing!

| AlinaTha112 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

laughing) Multumesc!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Operatiunea monstrul, face ti prostii si apoi te panichezi ca proasta. Informeaza te inainte sa faci prostii, iar sexul se face doar cu sotul tău si după nuntă, esti cumva măritata? Ce varsta ai?

| Xpressurself a răspuns:

Daca erai la menstruatie nu ramai gravida. ciclul iti poate intarzia si pe baza de stres dar pot fi si alte cauze. trebuie sa intelegi mecanismele reproducere ale corpului tau. la menstruatie cand curge sange de fapt se elimina ovulul nefecundat impreuna altele din uter. asadar nu ai cum sa ramai gravida.
te rog sa citesti cu atentie despre menstruatie, ovulatie, metode de contraceptie naturale si sa faci o vizita la medic si sa o rogi pe doctorita sa-ti explice ca sa intelegi ce se intampla. nu te lua dupa povesti pe chat ca multi vorbesc fara sa stie ce vorbesc.

| darrio2007 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Virgina desi a bagat-o pana la jumatate! Iti dai seama ce tampenii spui?

| Narcis2007 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

*nu mai e virgina