| DoctoruRed a întrebat:

Va rog ajutati-ma sa ma pot calma eu si sotia mea am decis sa facem avortul medicamentos a fost azi la doctor si i-a dat pastile a luat-o pe prima iar celelalte maine stiu ca este un lucru rau dar mai avem un baiat si de data asta este insarcinata cu gemenii credeti ca ea ar putea patii ceva?

3 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Bineinteles ca sanatatea ei este in pericol.
Ati ajuns in situatia asta pentru ca nu o protejezi.
Protejeaza-ti partenera folosind prezervativ. O protejezi de sarcini nedorite si va protejati amandoi de BTS (Boli cu Transmitere Sexuala).

| Goete a răspuns:

Nu, da de unde, ce sa pateasca daca gandesti logic cand ia doar niste pastile care omoara.
Ai citit efectele secundare? Ma intreb...

| AdiGregor90 a răspuns:

Mister, în 2024 doctorul iti zice exact ce se întâmplă în urma unei decizii de genul, asta unu la mana și doi la mana exista sterilet și dacă iti place la căldură timp de 5 ani ești safe! Plus ca femeia ar trebui sa își cunoască corpul și sa știe când e la ovulație, mai ales ca secrețiile au alta textura și atunci va protejați dacă nu va mai doriți copii, e aiurea sa auzi în 2024 treburi de genul!