| fetitzabunasinebuna a întrebat:

Va rog din suflet. ajutati`ma crying. Miee imi place de un baiat. dar nu sunt sigura de sentimentele luii pentru mine. Eu stau in Buzau. undeva la 15 minute de oras. si el sta in oras. si ne-am propus noi sa ne vedem cand voi merge eu la liceu [ trec a9a ]. Vorbim ..mult. eu il bag in seama mereuwinking. imi vorbeste frumos. gen :" blgutso. matsoo. "..si pare ok.winking Problema maree este caa. el acum. este pe invizibil. pe mess. i-am lasat un msj. si stiu ca l-a vazut. si nu`mi raspunde. tin sa mentionez ca. am fost la mare. 5 zile. dar am vorbit cu el. [ am net pe mobil ]. si nu stiu ce e cu elll. pana azii a fost perfect. Cred ca s-a saturat sau enervat sa. ii fac. uneori scene de gelozie. dar nu exagerez. crying Va rogg. dati`mi sfaturii. serioasee. e vorba de un suflet aici crying

Răspuns Câştigător
| Șurubelniță a răspuns:

In primul rand, calmeaza-te. Programele acelea prin care poti vedea daca cineva e invizibil/online/offline nu functioneaza, asadar iti faci singura ziua amara.
Bun, sunteti la 15 minute unul de celalalt, nu-i problema. Baiatul ti-a spus ca vrea sa va vedeti, deci clar este interesat de tine. Nu ati vorbit deloc la telefon pana acum? Pai asta mi se pare destul de ciudat, poate ar fi cazul sa faceti si pasul acesta, sa comunicati si la telefon si pe urma sa va vedeti.
Acum nu vreau sa te supar sau ceva de genul, insa deocamdata nu l-ai cunoscut, una este sa vorbesti cu el pe mess si alta sa va vedeti fata-n fata. Pe net oricine poate sa fie macho, cuceritor, oricine poate sa fie perfect.
Eu te sfatuiesc sa nu dezvolti sentimente prea mari pentru baiat si sa constientizezi faptul ca deocamdata, el este doar un necunoscut pentru tine, in ciudat faptului ca ati vorbit deja pe mess.
Gandeste-te in felul urmator : daca el este complet diferit in viata reala? Atunci vei suferi o dezamagire destul de imensa care te va afecta si-ti vei pune incontinuu intrebarea daca el este cu adevarat cel cu care ai vorbit pana acum.
De asemenea, te-as sfatui sa incetezi cu crizele de gelozie. Daca baietii urasc ceva din partea fetelor, atunci acelea sunt crizele de gelozie. Baiatul acesta isi poate face ganduri de genul "frate, nici macar nu sunt impreuna cu ea si deja e geloasa, pai daca ma pun cu ea, o sa ma controleze din 5 in 5 minute sa vada daca o insel".
Presupun ca nici tie nu ti-ar conveni ca el sa fie gelos. Doar vorbeste cu fetele acelea, nu face nimic cu ele.
Esti pe punctul de a face una din greselile cele mai frecvente facute de tinerii din ziua de azi : sa se indragosteasca de cineva pe net.
Asa cum ti-am zis mai sus, ati face bine sa va vedeti mai intai, sa vezi cum se comporta si in realitate, doar atunci poti cu adevarat sa dezvolti sentimente pentru el, pentru ca asa...e apa de ploaie sincer, practic tu deja ai inceput sa dezvolti sentimente pentru un baiat despre care nici macar nu poti sa ai certitudinea ca e intr-adevar cine sustine. Nici macar nu i-ai auzit vocea.
Poate sa fie o persoana care sa-si bata joc de tine, poate fi un pedofil dar poate fi si baiatul cu care ai vorbit in ultimele zile.
Sa-ti mai zic o chestie : pe net, oricine poate sa-ti zica vorbe dulci, el degeaba ti le zice daca nu vorbeste serios.
Ai rabdare, o sa aveti ocazia sa va intalniti, daca nu va mai fi interesat de tine, nu-i problema, baieti mai exista o gramada pe lumea asta, unii "reali".
Sper ca ti-am fost de ajutor happy

35 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru fetitzabunasinebuna):

Cu placere tongue Scuze ca am sarit asa... ^_^

| fetitzabunasinebuna explică (pentru FaraSareDoi):

Aaa..si eu vreau la Pedagogic pe SS. dar am media cu 4 sutimi mai micaa decat ceea de admiteree sad dar totusii, il pun pe lipsa de obtiunii.winking poate, poate intruu love struck daca nu in Marghiloman.:X Imi poti da id tauu? sau fb? poate te cunosc.
puppy dog eyes

| fetitzabunasinebuna explică (pentru anonim_4396):

Nu e nimicbatting eyelashes

| grab a răspuns (pentru fetitzabunasinebuna):

In Crang nu ii mai place? happy

| fetitzabunasinebuna explică (pentru grab):

De ce sa nu`i placaaa? raised eyebrows ce legatura are asta. cu intrebare mea?laughing) Daca ai chef sa ajutii lumea. pai ajut`o. nu. incurca mai rau treburilewinking serios.