| harciog a întrebat:

Va rog frumos sa nu rideti.Sint un barbat care se chinuie extrem de mult sa se ingrase si nu prea reusesc pentru ca nu-mi asimileaza organismul.Am inteles ca unele efecte secundare la anticonceptionale este ingrasatul la femei. Daca iau si eu ma ingras? Si, daca da, ce pastile imi recomandati?

14 răspunsuri:
| cuculici a răspuns:

Cum sa iei anticonceptionale daca esti barbat tu gandesti?

| Carmen_Mihaela_1985 a răspuns:

Nu cred ca tu trebuie sa folosesti patile aniconceptionale,cel mai bine ar fi sa faci o vizita la medic, pentru ca asta poate fi si de la glanda tiroida, sunt 2 tipuri unul te ingrasi, si al 2 lea slabesti sau nu te poti ingrasa(la un medic endocrinolog). sper sa iti fi fost de folos.

| ChioruL14 a răspuns:

Vezi ca pe langa ingrasat, hormonii aia s-ar putea sa te mai umple si de par in locuri in care nu credeai ca poate creste vreodata!

| thalyslly a răspuns:

Daca anticonceptionalele sunt prescrise de medic pe baza analizelor se ingrasa nimeni!
anticoncetionale sunt pe baza de hormoni estrogeni( feminini) ori tu daca esti barbat si iei hormoni feminini nu o sa te ingrasi dar o sa ai ale efecte secundare cum su sunt,cresterea sanilor, probleme de potenta, stari sensibile ca sa zic asa si ulte altele.ar trebui sa mergi la un medic endocrinoloc poate ai problee cu titoida! adica sigur e o problea cu tiroida daca mananci mult si nu te ingrasi!

| Allex7 a răspuns:

Ma bucur ca este cineva care doreste sa se *ingrase* eu sincer nu vreau sa ma ingras ca voi acoperi patratelele. Vitamine e solutia

| harciog explică (pentru ChioruL14):

In cap ma cam lasa.E bine?

| carmenita a răspuns:

Mananca de la fast food in fiecare zi si sigur o sa te ingrasi.

| ChioruL14 a răspuns:

Voi chiar credeti ca e slab laughing parca mi-l imaginez asa batranel, incruntat in fata calculatorului si cu o burtica de sedentar laughing

| Metempsihoza a răspuns:

Mananca exact cat mananci in mod normal, dar mai bogat caloric. gen cereale, porumb, cartofi etc

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Viagra pentru dvs

| harciog explică (pentru CristiDinBucuresti):

N-as putea pe cea a romanului din piata de la tarabe?

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai probabil te vei ingrasa, dar la modul feminin, adica vei face sani falsi si fundul mare. Nu va dura mult, fiindca administrarea la barbat de estrogeni duce la cancer de prostata, care determina slabire majora

| harciog explică:

Da-te naibii ca m-ai facut sa rid sanatos.Era o gluma.

| harciog explică:

Pai ma,cum sa fac sex stiu, cum sa ma dezvirginez printre scindurile de la gard stiu si asta, atunci ce naibii intrebari mi-au mai ramas la rubrica asta?