| Rainner a întrebat:

Va salut!
Ce părere aveti de relațiile de tip swing?
Mai exact, acele relații în care ambii parteneri au amanți, strict pentru distractii sexuale...
Dar acest tip de relație să fie transparentă si de comun acord pentru ambii parteneri.
Sunt convins că o să-mi sară foarte multe persoane în cap, cu următoarele afirmatii:
-"Dacă două persoane se iubesc cu adevărat, nu fac așa ceva"
-"Este dezgustător si inatmisibil să se practice asemenea tipuri de relații"
-" Sigur nu este o relație adevărată, totul este un interes"
- " Persoanele de genul ăsta au probleme psihice"
- " Nu aș mai putea să-l văd la fel după"
Si etc...
Acum trecând peste aceste aspecte pe care majoritatea oamenilor le-ar susține...
Nu crede-ți că noi oamenii, suntem puțin ipocriți vizavii de acest aspect?
Noi ca bărbații, după o anumită perioadă de timp, vrem să schimbăm "ciorba" cum s-ar spune...
La modul că dacă am avea ocazia am face-o cu o colegă de muncă/cunosțină etc...
Sau dacă nu, direct la dame de companie...
Bineînteles, fără să lăsăm ceva de suspectat, ne întoarcem linistiti acasă de parcă nu s-ar fi întâmplat nimic.
Si nu, n-am recunoaște treaba asta niciodată pentru că vrem să evităm anumite discutii si certuri.
Aceeasi situație există și în cazul femeilor, și ele ar fi dornice de o aventură sexuală, dar fără să existe repercursiuni...
Însă femeile nu or să recunoască deoarece stiu că vor fii judecate si considerate femeii usoare...
De aceea in general o femeie ajunge să facă treaba asta doar dacă are garantia că va fi 100% discret si nu se va afla...
La fel si in cazul barbatilor, sunt multi bărbati care ar fi de acord cu treaba asta, din potrivă pe mulți îi și excită treaba asta.
Doar ca in exterior nu arată asta, deoarece vor fii catalogati ca fiind "fraieri" dacă își lasă nevasta să aibă o aventură.
În concluzie, la un moment dat, după o anumită perioadă de timp, toti oamenii simt să incerce senzatii noi...
Doar că preferăm să negăm si să ne ferim de aceste aspecte, deoarece nu vrem să fim judecați...
Voi ce părere aveti?