| Andersann a întrebat:

Va salut

E posibil sa te indragostesti de o persoana doar dupa ce ai vorbit cu ea virtual, fara sa o cunosti? Va intreb asta deoarece acum cateva luni am vorbit cateva saptamani cu o persoana pe care nu am apucat sa o cunosc...dar de atunci ma gandesc numai la ea..in conditiile in care nu am mai vorbit de 2 luni si nici macar nu ne-am vazut...

12 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da, se mai intampla.

| Emma30555 a răspuns:

Posibil sa fie nevoia ta de a te îndrăgosti. E simplu sa te îndrăgostești fără sa cunoști persoana pentru ca îți imaginezi și tu multe lucruri. E percepția pe care și o face mintea ta. Pana nu cunoști o persoana în realitate nu te poți îndrăgosti cu adevărat

| RobertMoon a răspuns:

Nu cred, probabil te-ai atașat de ea vorbind și îți lipsește asta, nimic mai mult, probabil daca ai vorbi cu altcineva ai uita mai repede faza asta.

| Andersann explică (pentru RobertMoon):

Am vorbit....tot la ea ma gandesc, pur si simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te îndrăgostești de imaginea pe care și-a creat-o ea.Nu de persoana în sine.Deși e posibil ca cele 2 să coincidă))

| Andersann explică (pentru anonim_4396):

Nu cred. Nu iti imagina ca ea mi s-a descris ca fiind o persoana perfecta, fara defecte, cred totusi ca mi s-a prezentat exact asa cum este ea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andersann):

E amuzant că îi acorzi încredere unei necunoscute.Amuzant și trist.

| Andersann explică (pentru anonim_4396):

Cred ca ai descris perfect situatia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt frumos, deștept și bogat. Mă vrei?

| Andersann explică (pentru anonim_4396):

Iti inteleg aluzia, doar ca nu sunt interesat happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă puneai adjectivele alea la feminin, era altceva))

| AleexisViol3t a răspuns:

Da, se poate intampla asta. Si eu am trecut prin acelasi lucru cu o persoana pe care am cunoscut-o pe un site. Am vorbit o luna si ceva, insa din cauza diferenței de varsta a hotărât sa nu mai vorbim. In perioada aceea ma simteam super vorbind cu el, descoperind o persoana foarte ok. Asta m-a facut sa ma gandesc in cea mai mare a timpului la el...
Dupa, cand nu am mai vorbit, i-am simtit lipsa cateva saptamani, dar mi-am dat seama ca nu merita, fiind mai bine asa pentru amândoi.