| Roliii a întrebat:

Va salut! Recent m-am imoacat cu fosta dar nu sunt fericit, eu nu stiu sa ma detasez emotional de tot, plus ca ea este o persoana pe care n-o duce mintea ( la propiu fara sa fac misto) si pentru mine e cel mai dezamagitor lucru la ea si acesta ar fi motivul pentru care nu as mai vrea sa fiu cu ea, si un lucru pe care nu-l vad posibil este sa ma duc la orice persoana din lumea asta si sa-i spun fii mai desteapta, chiar daca incerc sa ii deschid ochii si sa-i spun cum sa-si rezolve problemele pe care le are nu vad sa miste ceva, si eu ma consum emotional pe partea asta.

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Decat nefericit intr-o relatie mai bine singur! Mergi pe conceptia asta, n-are rost sa te consumi pe ceva ce nu poti controla. Mai mult rau iti faci!

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Te-ai impacat, se subintelege ca vrei sa te implici.
Vrei sa te detasezi? Trebuie sa te detasezi fizic mai intai.
Hotaraste-te, ca ii incurci viata fetei.