| Alin199412 a întrebat:

Vine ziua indragostitilor... Vreau sa-mi conving cumva pretena sa facem sex...nu stiu spuneti-mi cate idei. Nu vreau sa fiu porc sa ma gadesc doar sa facem sex, vreau sa fie ceva frumos si romantic big grin

11 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Mestere pai nu e o strategie anume poti sa incerci sa o Impresionezi.Inainte de toate incearca sa vezi daca e pregatita si cam ce parere are despre asta. Apoi Cumpara-i un Buchet mare de Flori, fa-o sa se simta Minunat in Ziua respectiva iar cand o sa ramane-ti doar voi invit-o la tine si incearca sa faci o atmosfera Romantica cu Flori, ceva Muzica sexy si multe altele.O sa isi dea seama de ce ai pregatit toate ale si o sa iti zica direct ca nu vrea daca nu are de gand asta.Dar daca are acolo ceva pentru asta o sa se lase purtata de Val.Incepi cu saruturi si fa-o sa se agite sa se umezesca sa te vrea si cred ca o sa o facu cu tine.Pana la urma e Ziua ceam mai Indicata. Daca nu o face sa nu te porti aiurea inseamna ca nu e pregatita sau poate ca e prea, din Timp.

| AdelaAde7 a răspuns:

Of Doamne, marea problema a baietilorhee hee. Pai, depinde de cat timp sunteti impreuna si ce varsta are ea, acestea pot fi unele dintre motive, daca o fata nu vrea sa faca sex cu un baiat nu prea o poti convinge sau cel putin nu foarte usor dupa cum stii si tu. Ar trebui doar sa o intrebi daca ar vrea sa treaca cu tine la etapa urmatoare (asta suna mai frumos si mai cu bun simt ) daca refuza, intreab-o care sunt motivele daca spune ca nu se simte pregatita intelege-o! are nevoie doar de timp si se va gandi la asta si cand va fi pregatita, iti va spune. Daca este timida, ii este rusine sa se dezbrace in fata ta etc, spune-i ca nu are de ce, tu ai ales-o fiindca ti-a placut si ca esti sigur ca o sa-ti placa cum arata ea si fara haine. Spune-i ca vrei asta pentru ca simti nevoia sa o ai mai aproape, sa fiti mai apropiati. Nu o faceti cu lumina aprinsa, poate o sperie acest lucru. In viata unei fete acest pas este foarte important, ea se va atasa mult mai mult de tine dupa ce ve-ti face dragoste. Spune-mi doar varsta ei, si te rog spune-mi ca nu are sub 17 ani :-s.

| sofisis a răspuns:

Asta cu convinsul e cam egoista, nu crezi?
Adica tu vrei de la ea sa iti ofere ceva ce poate nu e pregatita sa dea si te folosesti de o data romantica ca sa o presezi si sa o pui la colt? Ma rog.
Tot ce poti sa faci e sa creezi o atmosfera romantica plina de surprize si sa speri ca ea se va lasa dusa de val.
Sa nu faci prostia de a-i da sa bea ca sa o convingi mai usor pentru ca asta e un fel de viol si s-ar putea sa ai probleme dupa.

| Chamberlin a răspuns:

Salut,
Invit-o la un restaurant si fa o atmosfera romantica, atunci sarut-o, sigur daca ea te iubeste va vrea sa faca sex cu tine.
Bafta!
PS: Fa-i un cadou dragut, gen:
-Un inel;
-O pereche de cercei;
-O rochie;
-Un prezervativ big grin

| Zenithf a răspuns:

Ce varsta aveti, sunteti virgini, de cand sunteti impreuna?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Interesanta intrebarea....nascut in '94? Nimeni nu stie cum.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru AdelaAde7):

Of voi domnisoarele cu mintea inchisa, cand va vei maturiza si veti constata ca a dori sa faci sex nu este nicidecum O PROBLEMA?

| AdelaAde7 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Cand am spus "marea problema a baietilor" ma refeream la faptul ca trebuie sa stea mult pana sa ajunga in pat cu vreo fata, nu ti se pare o oarecare "problema" asta? (asta daca fata e cu capul pe umeri si nu se lasa usor ca o tarfa), nu ma refeream ca e o problema ca un baiat sa-si doreasca sa faca sex cu o fata! Nu vorbi atata timp cat nu esti sigur de un lucru.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru AdelaAde7):

Corect spus, si sunt de acord cu tine, fata daca amana momentul sexului cu prietenul ei ca sa nu "para tarfa", pe care se presupune ca il iubeste, iar sexul armonizeaza iubirea si contopeste legatura fizica si sufleteasca a doi oameni, da, fata are o problema. A face sex cu prietenul tau, NU TE FACE TARFA! Indiferent dupa cat timp faci, ca il lasi pe uscat 6 luni? nu e absolut nici o diferenta fata de cazul in care o faci dupa 3 saptamani, rezultatul este acelasi.