| Fernando9Torres a întrebat:

Voi ce subiecte favorite aveți pentru abordarea online?
Sa zicem ca vedeți o tipa/tip ce va place pe net. Cum ar trebui sa decurgă o Conversație cu el/ea? Eu unul sunt pe lângă. Face-2-face ma descurc dar online de cele mai multe ori am impresia ca-s dubios(nu poți folosi sarcasm online și nici ton amuzant sa înțeleagă daca e gluma sau nu).
As fi curios dacă ati avut conversații cu persoane "din alta liga" pe care le ai considera mult "peste" ce poți avea*

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

În principiu vad ce pasiuni are,de exemplu e o fata pe tik tok Oana drama Quen, pe fata asta nu o agăți, iți trebuie ceva cultura sa vorbești cu ea acum depinde de tine, ce vrei și pe ce pui valoare, aspectul fizic contează pe moment și întreține iubirea un timp, dar dacă nu e și conexiunea aia nu merge.

| Fernando9Torres explică (pentru RAY):

O sa caut cine-i Oana aia laughing.

| RAY a răspuns (pentru Fernando9Torres):

Nu e pentru tine, era un exemplu, mai bine vezi de o fata de la sat, săracă, ai șanse mai mari, cu cât o femeie are mai multa educație cu atât e mai independenta de un bărbat, vor alege doar masculi alfa

| RequiemReRe a răspuns:

Nu trebuie să ai cine știe ce talent ca să începi o discuție interesantă pe internet. happy Ceea ce vorbești f2f trebuie să transpui în scris. Într-adevăr, cineva spunea că doar 2% se transmite prin mesaje din "ceea ce ești", dar eu din ce am tot analizat, am vorbit cu tot felul de străini, se transmite fix cum și ce gândești, ceea ce e destul de bine când cunoști un om. Da, hai să zicem, depinde și de firea persoanei, cum se deschide în scris, ce povestește, ce spune.
Aia de mai sus a fost ca o paranteză. Eu zic că poți vorbi cam despre orice îți trece prin minte: pisici, animale, Crăciun, obiceiuri, Biblie, beuturică, viață, moarte, religie etc, dar fii precaut și abține-te să vorbești de lucruri mult prea personale cu străinii, momentan. Și evident, conversațiile depind și de cealaltă persoană. Am întâlnit persoane foarte plicticoase de la care nu poți scoate absolut nimic, la fel de plicticoase ca discuțiile: "ce faci?" "bine, tu?".
De asemenea, încă o chestie. Ai grijă de cine te îndrăgostești; de ea sau de ideea pe care ți-ai creat-o despre ea, pentru că e o mare diferență. Asigură-te că știi cum acționează în diferite situații din poveștile pe care ți le spune, discută cu ea vocal și web... dacă lucrurile evoluează. Da, se pot face relații pe net, chiar am o dovadă vie că un cuplu s-a format în urma unei prietenii pe metin2, așa că... se poate laughing dar să se și vrea. Puteți ajunge să vă întâlniți "in real life".
Ideea cu liga... Nu știu ce să îți spun, pe internet ești cam egal cu oricine, indiferent de statut sau vârstă. Poți discuta cu oricine fără să știi ce vârstă are, ce lucrează sau cum arată. În momentul acela, sunteți doi oameni simpli care schimbați niște idei și atât. Când începi să discuți mai mult cu acel om, zilnic schimbați câte-o vorbă, începi să îl cunoști, cât de cât: ce intenții are, ce îi place etc.
Fii creativ și te rog, fugi de conversații sforăitoare laughing

| RequiemReRe a răspuns (pentru RAY):

Nu, femeile culte, educate vor căuta bărbați stabili, atât dpdv emoțional cât și financiar. Deși, femeile culte și educate reușesc în viață de cele mai multe ori și se pot întreține și singure financiar, deci au nevoie mai mult de o stabilitate emoțională combinată cu puțină distracție.

Cine a zis că fetele de la sat sunt mai delăsătoare? Unele au fițe mari... "de țărănci", altele pot ajunge culte și educate, deci ajungem la ce am zis mai sus

| RAY a răspuns (pentru RequiemReRe):

Eu vb din studii acum, nu din experiente personale sau din ce cred eu, studiu făcut în America, cu cât fetele au mai multe studii cu atât relația va tine mai puțin și vor avea mai putini copii și selecția bărbaților de către ele e mult mai vasta

| RequiemReRe a răspuns (pentru RAY):

Da pentru că femeile cu studii superioare merg după principiul: "bărbatul nu este ceva de care să depinzi, ci un desert".
Cu toate acestea, să nu uităm că suntem oameni; toate femeile au nevoi: sexuale, sentimentale și așa mai departe... indiferent ce studii au. Ce, nu există doctorițe cu copii? Sau judecătoare, sau senatoare, sau avocate, juriste? Sunt profesoare măritate, cu copii. La urma urmei, indiferent că ai doctorat în filozofie, o diplomă (sau două) nu îți satisface nevoile...

Răspuns utilizator avertizat