| KindKid17 a întrebat:

Vorbesc cu o fată de prin octombrie. Ea are 17‚ eu 18 ani. Am tot vorbit până acum. Am văzut ca e atrasă de mine. Dar are prieten. Asta e problema. Daca are‚ atunci de ce nu m-a ignorat? Eu vreau sa o chem prin oras‚ dar nu pot. Ce sa fac? Sa o întreb exact despre asta ca sa stiu daca mai are rost sa continui? Am început sa o plac‚ si o mai visez adesea.

22 răspunsuri:
| Manu223 a răspuns:

Smr de nu suntem in aceiasi situatie ...eu ti am mai raspuns fata are un interes pentru tine dar nu este sigura posibil isi pregateste terenul te cunoaste mai bine se gandeste daca nerita sa il lase pe ala etc trebuie ss ii castigi interesul o metoda foarte buna e sa o faci sa razi merge mereu zic sa incerci sa o fierbi putin asa am facut si eu n am mai vorbit cu ea 2 zile si incepu sa ma intrebe daca ii mai dau mesaj si ce am mai facut in zilele alea in care n am vorbit. O prietena de-a ei a venit cu ea sa imi spuna ca ma place dar pe moment m-am simtit ciudat si mi am pierdut sansa si acum am luat o de la capat incerca sa o cuceresti cat mai repede, cand are probleme sa ii fi aproape, sa o sfatuiesti mai bagi cate un compliment, nu prea des ca nu iese bine... eu zic sa continui. Good luck!

| Manu223 a răspuns:

Aaa si de ce nu iesi cu ea, nu vrea? Sau de ce nu poti ai emotii ca o sa o dai in bara... daca nu iesi cu ea sa faceti cv care va scoate din monotonie o sa fie cam greu si nu o sa ii starnesti interesul.

| ℓαυяα a răspuns:

Poți sa vorbesti cu ea ca sa lămurești situația. Vorbiti de cateva luni, dacă își dorea ceva cu tine îl lasă pe celălalt. Poate sunt momente când are nevoie sa vorbească cu cineva și de asta a continuat sa discute cu tine. Poate ceva nu merge cum trebuie in relația ei dar nu e suficient ca sa ii pună punct. Ce se întâmpla poți afla doar de la ea.

| claudiad a răspuns:

Vorbeste cu ea, lamureste ce vrea de fapt. Spune-i ca o placi, intreab-o daca simte si ea ceva pentru tine. Sincer, nici o fata cu iubit nu ar vorbi cu alt baiat constant de luni de zile daca nu l-ar placea. Oricum e foarte urat ca ea face asta oricum, dar sunteti mici, mai aveti timp sa va dezvoltati psihic. Pana atunci, lamureste vorbind cu ea. Un al doilea sfat(privind dintr-o perspectiva mai ampla) ar fi sa cauti altceva. Si in cazul in care sa zicem s-ar desparti de iubitul ei si s-ar baga impreuna cu tine, ce te face sa crezi ca nu va face acelasi lucru care l-a facut? Ai fi mereu stresat ca poate vorbeste cu alt baiat si poate intr-un final te-ar si lasa pentru altul. Nu merita sa-ti bati capul, parerea mea.

| DanyDav a răspuns:

Sa nu iti faci iluzii degeaba, mai mult pare ca esti in friendzone!

| Violleta2022 a răspuns:

Da-o naibii!
daca are prieten si discuta pe ascuns cu tine, de ce ai vrea-o?
Ca sa fie cu tine si sa se intinda cu altii?
Asemenea fete nu vor fii niciodata cu 1 singur baiat, ci cu mai multi deodata.

| Rux04 a răspuns:

Bună. Te sfătuiesc s-o ignori. Are prieten și dacă voi veți ieși la un moment dat el va afla și nu este normal să sufere.

| Adry05 a răspuns:

Poate doar simte nevoia sa aiba si amici nu doar amice si tu esti o persoana de treaba cu care se simte bine si are incredere. Daca o fata vorbeste cu-n baiat nu inseamna automat ca si vrea sa fie impreuna cu el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am pățit şi eu să fiu într-o relație cu unul şi să mai văd aşa câte un tip sau doi sau trei laughing care să mă atragă. Cred că se cam întâmplă la vârsta asta, în adolescență.Eu zic totuşi să o laşi în pace cât timp e împreună cu ăla şi dacă va fi să se despartă la un moment dat, atunci poți încerca.

| Andreeush a răspuns:

De ce te ții de ea dacă are prieten?
Las-o în pace. Sau vrei să fiți împreună ca pe viitor să umble cu altul în timp ce e cu tine? Așa e în situația de față. Ea are prieten dar vorbește și cu tine.
Dacă ar avea un minim de respect pentru prietenul ei nu ar mai vorbi cu tine.
De ce nu îți cauți o fată singură cu care să fii?

| Plato a răspuns:

Pentru ca e curva. Cand va fi cu tine va face la fel, va vorbi cu altii. Tine minte ca "din cocos nu faci gaina nici din curva gospodina."
Iti sugerez prieteneste sa nu te incurci cu astfel de tarantule.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Plato):

Tarantule? laughing Miriapode

| KindKid17 explică (pentru Manu223):

Am s-o las cateva zile. N-o bag in seama. Sa vad ce va fi. Succes

| KindKid17 explică (pentru claudiad):

Un raspuns foarte bun, si folositor! Cred ca o las, cateva zile. N-o voi baga in seama. Parca deja m-am plictisit si eu.

| KindKid17 explică (pentru Andreeush):

Acum mi-a dat mesaj. Incerc sa o ignor, dar daca-mi da mesaj, nu pot s-o las in seen, asa-i?

| Andreeush a răspuns (pentru KindKid17):

E decizia ta însă nu prea ar trebui să te implici.
Poți să îi răspunzi, să vezi ce vrea.

| OldSoul a răspuns:

Cum ai ajuns tu la concluzia ca are prieten?
Ai intrebat-o si ea ti-a zis asta?
Sau ai vazut-o impreuna cu respectivul, in realitate, sau cel putin in poze?

Daca tu ai intrebat-o si ea ti-a raspuns, ei bine, e posibil sa te fii mintit.
Cel mai adesea, intrebarea asta "Ai prieten/iubit?" e una destul de agresiva.
Daca pe tine te intreaba o fata daca ai iubita, te-ai simti cam prost sa-i zici ca nu? Corect?
Cam asa sta treaba.
Cand intrebi o persoana daca are sau nu are iubit, raspunsul de multe ori poate fi o minciuna.
E suficient sa nu fie atrasa de tine si sa spuna ca are un iubit in incercarea de a te evita.
E posibil sa spuna asta sa nu-ti dea sperante
Sau sa se asigure ca nu esti disperat.

| KindKid17 explică (pentru OldSoul):

Are iubit, ca a pus poze cu el la stories, pe Instagram. Cand beau vin de valentine s day.

| Violleta2022 a răspuns (pentru KindKid17):

Spune-i ca-ti pare rau, dar ai prietena si nu-ti place sa fii mincinos fata de prietena ta, asadar, roag-o sa nu te mai caute.

| Manu223 a răspuns:

Mane... zic sa o lasi o sa iti frangi inima vorbeam in fiecare zi mi-a zis ca ii sunt mereu alaturi iar azi am vazut ca mi-a dat block peste tot, fata are relatie stabila si cand simte cv naspa la ala trece la tine ai pierdut prea mult timp din octombrie parca ai zis si eu din noiembrie am pierdut multe sanse si eu simteam fix ce simteai si tu dar cand o sa te raneasca nu o sa mai simti nimic pentru ea. Ma simt extrem de naspa ieri i am luat si un cadou care urma sa i l dau astazi. crying(

| KindKid17 explică (pentru Manu223):

Cati ani are fata aia? La mine mi- a dat un urs de 1 martie, acum sa vad ce i dau eu

| Sofer a răspuns:

Învito în oraș. Poate ai șansa să o faci cu ea.