| ilovedeathandhell a întrebat:

Vorbesc de vreo 2 luni cu o fata pe mess si cand intru pe mess ea niciodata nu incepe o discutie cu mine credeti ca pentru ca nu ma place

Răspuns Câştigător
| dafy a răspuns:

Sa stii ca multe fete astepata ca el sa inceapa conversatia de teama sa nu para prea insistente dar asta nu inseamna ca nu te place(asa faceam si eu)...in mod sigur nu iti pot garanta nici ca te place pentru ca nu styiu ce vorbiti dar daca totusi dupa ce o intrebi tu ceva aveti o discutie destul de interesanta si isi da interesul sa t eimpresioneze atunci eu cred ca in proportie de 95%te ca place
bafta
pupici

9 răspunsuri:
| blu3ey3s a răspuns:

Nu, poate nu te observa. Bag-o tu in seama si cat de mult vorbeste cu tine inseamna ca te place sau nu.De exemplu "Ce faci? Bine. Pa. " nu prea este o conversatie. Incearca sa-i pui diferite intrebari si sa va jucati intre voi. Succes!

| Consumptive a răspuns:

Depinde, poate n-are ce sa-ti spuna, sau nu stie cu ce subiect sa deschida o conversatie, poate nu e genul care sa tasteze tot timpul, nu vrea sa te streseze, are altceva de facut etc...sau la o adica poate fi si varianta ta, depinde cat de apropiat esti de fata si in ce relatie sunteti(amici, prieteni buni, atractie s.a.m.d).
PS: Eu sunt fata si fac acelasi lucru, ori ma baga X sau Y in seama, ori pa. laughing

| RazvanHDd a răspuns:

Deci asta mi s-a intamplat si mie. nu am mai bagat o fata in seama si dupa vreo 3-4 zile ma baga ea in seama... mrg dupa ceva discutii imi spune ca baiatul trebuie sa inceapa conversatia(lucru care nici acum nu l-am inteles dar incerc sa ma conformezlaughing )
deci s-ar putea sa te placa dar sa aiba aceeasi mentalitate. asteapta sa actionezi tu primul.

| Amelya02 a răspuns:

Nuu,stai linistit. Si eu sunt la fel, astept sa fiu bagata in seama, nu prea baglaughing

Răspuns utilizator avertizat
| Angelique1 a răspuns:

Intodeauna baiatul intra in discutie cu fata pe mess

| Anirock a răspuns:

De obicei baiatul face primul pas... :d fata il completeazatongue

| ilovedeathandhell explică (pentru dafy):

Isi da interesul numa ca daca nu o sall sau o intreb cv nu spune nimic si acum nici nu mai imi raspunde deci cred ca totul e pierdut nu mai are rost da im mare masura ai dreptate

| dafy a răspuns (pentru ilovedeathandhell):

Niciodata sa nu spui niciodata.gandeste.te ca poate are probleme sau ceva pentru care nu iti raspunde nu te da batut sia i incredere in tine, iar daca totusi nu e sa fie cu ea sun ferm convinsa ca este acolo undeva cineva care te asteapta
multa multa bafta
pupici(si iti multumesc mult pentru fundita)