| huhaha a întrebat:

VREAU SA-MI CER SCUZE PENTRU CATEGORIE DAR ESTE FOARTE URGENT.
Draga TPU am o mare problema(din punctul meu de vedere). Am 16 ani.

S-a intamplat int-o seara la ziua cele-i mai bune prietene. Ea are un frate iar la el a dormit un tip care ei ii place. Cum era beata am dus-o acasa si ea s-a culcat imediat. A vezit fracsu cu tipul ala, iar fracsu s-a culcat. Eu am ramas cu tipul ala iar din vorba in vorba imi facea avansuri si m-am sarutata cu el.

Eu am prieten(de 2 saptamani) si a aflat, din cauza ca eu bateam la ochi facand glume, asta nu conteaza. Pana la urma m-a frecat de cap pana am cazut si i-am recunoscut ca m-am sarutat cu el. Acum el a zis ca nu-i zice cele mai bune prietene dar mi-e frica. Mie nu-mi mai place de el si vreau sa ma despart.

CUM SA MA DESPART DE EL FARA CA SA II SPUNA PRIETENEI MELE CA EU M-AM SARUTAT CU ALA(tipul de care ii place prietenei mele.)? Mentionez ca nu ii pot spune ce s-a intamplat cele mai bune prietene pentru ca s-ar supara foarte tare pe mine si nu ar mai vorbi nicio odata(ea inseamna totul pentru mine).

Scuze daca este foarte lung dar sunt foarte panicata!

DAU FUNDA CELU-I MAI BUN RASPUNS!

MULTUMESC ANTICIPAT!

8 răspunsuri:
| mebadumad a răspuns:

Pai foarte simplu. Fara rusine te duci la prietena ta si ii spui ce s-a intamplat si zici ca ala a inceput sa iti faca avansuri si toate astea.O sa inteleaga daca iti este prietena cu adevarat.Credema!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Când mergi la petreceri și toți sunt zâmbitori, la toți cedezi?
Așa o respecți pe prietena ta?
Stai cu ea deschis de vorbă.
Pa, pa.

| Keyko a răspuns:

Situatie complicata! Unica solutie este sa nu te desparti de tipul cu care esti de 2 saptamani. Eu nu stiu cum s-a simtit el mai ales ca e baiat si baietilor nu le place sa aiba coarne puse. De ce naibii te-ai sarutat cu ala? Si eu am 16 si nu pot sa imi imaginez asa ceva. Cere i scuze prietenului tau, fa i o prajitura, alinta l, fa i ceva! Alta solutie din cate ai spus tu mai sus nu exista. Sau poate daca l-ai convinge pe tipul cu care te ai sarutat sa ii spuna prietenei tale si iubitului tau ca el te a sarutat si nu a fost vina ta? ee. era alcoolul de vina.

| LouLi a răspuns (pentru mebadumad):

Ba nu o sa inteleaga. Pentru ca si huhaha daca i-ar fi fost prietena, nu s-ar fi pupat cu ala.
Ar trebui sa joci pe nevinovata. Daca te paraseste, ii spui prietenei tale ca ai jucat un pic de teatru ca sa il faci gelos pe gagiul ala al tau, te mai juri putin, te revolti ca ti s-au adus astfel de acuzatii si gata happy

Daca simti nevoia de sinceritate (si da, sincer.e cea mai buna, dar dificila cale) mergi si-i spui ca ai pacatuit big grin Dar la varsta voastra (presupun ca sunteti mai mici.) chestiile astea uneori par asa o tragedie ca s-ar putea sa iasa cu scantei.
Asteapta sa vezi ce se intampla, dar purtandu-te complet natural

| Xtadelo a răspuns:

Buna.
Pai. te despartu de individ, ii spui prietenei ca baiatul iti facea avansuri si ca el te-a sarutat. Ii spui fetei ca ai vrut sa stie asta ca sa vada cine e e cel pe care il place.
Bafta.

| DonHunter a răspuns:

Femeile sunt curvehappy

| Zenithf a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa-i spui tu ei. Si cat esti de smechera, poate gasesti o cale sa o intorci in favoarea ta. Spune-i ca el a inceput cu avansurile, si tu te-ai facut ca ii cedezi ca sa vezi cat de departe merge. Daca tot o dai pe varianta asta, si oricum, dat fiind ca "toti barbatii porc este", atunci nu numai ca o sa iesi bine, dar poate o sa-ti si multumeasca pentru ca i-ai deschis ochii.

| doc69 a răspuns:

Daca intelegi cu adevarat valoarea prieteniei spune-i prieteni tale ca te-ai sarutat cu ala poate ii da papucii sau nu dar e decizia ei nu a ta, altfel poate in timp tipul o va pune cu altele si o sa iti vezi prietena suferind aiurea.