| WeAreSmart a întrebat:

A sosit momentul cand trebuie sa-mi aleg cariera sad Dj sau programator? cu argumente va rog

5 răspunsuri:
| Caddy14 a răspuns:

Depinde ce personalitate ai. Daca esti petrecaret si iti place sa pierzi noptile prin cluburi fa-te Dj daca iti place sa stai la birou fa-te programator.

| Radu_Marius_1994 a răspuns:

Cred ca programator este o meserie mai sigura in sensul ca este mai usor sa iti gasesti un loc de munca... dar DJ mi se pare mai distractiv dar si mai greu sa te realizezi in asta. ( FA CE ITI PLACE CU ADEVARAT )

| LoveSleep a răspuns:

Dacă vrei să câștigi ceva bani, programator.
Dacă vrei să te distrezi, DJ.

| WeAreSmart explică (pentru LoveSleep):

Dj-ii nu fac bani?

| T0T a răspuns:

Sunt mulți dj și e probabil să ai dezamăgiri din punct de vedere material dacă nu ești extrem de bun. Ca programator eu cred că ai o bază mai stabilă din punct de vedere financiar. Se caută extrem de mult și în orice domeniu, aproape, e nevoie de programatori.