| anadark84 a întrebat:

A sustinut cineva testele pentru engleza de la Cambridge? Cum se desfasoara?

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

Da, l-am dat acum 2-3 ani, nu mai știu exact.
S-a desfășurat ca un examen normal. Cred că au fost 5 părți dacă mai țin bine minte: reading, writing, use of English, listening și speaking. Probele s-au susținut în aceeași zi (cu pauze de câteva minute sau chiar ore între ele), cu excepția ultimei probe, speaking.
Am avut doi supraveghetori extrem de stricți, iar noi am fost împărțiți în 2 grupe (din cauza numărului mare de candidați).
După ce am susținut primele probe, am primit confirmarea datei în care urma să venim la speaking. Acolo am avut un partener (de obicei cel înscris înainte sau după tine la examen) și trei examinatori. Doi dintre ei ne ascultau și puneau întrebări, în timp ce unul nota performanțele și ne înregistra. Cam atât...
Numai bine!

5 răspunsuri:
| anadark84 explică (pentru Diabolique):

Trebuie sa mergi la ceva cursuri? Sa cumperi cartile alea foarte scumpe? Sau te poti prezenta pur si simplu la examen?

| Diabolique a răspuns (pentru anadark84):

Dacă te simți pregătită, nu este nevoie să cumperi nimic. Nu ești obligată să dai banii pe cărți sau cursuri scumpe. Singura condiție obligatorie este să plătești taxa aceea de înscriere.
O duminică faină!

| anadark84 explică (pentru Diabolique):

Multumesc frumos! happy

| Diabolique a răspuns (pentru anadark84):

N-ai pentru ce. Mult succes la examen!

| BeWiSeOaReAmScRiScOrEcT a răspuns:

Diabolique cat ai luat la examen?