| Constantin_Radu_1994 a întrebat:

Am o intrebare pentru cei care au dat examenul de clasa a 8-ta. Cei care au dat recent anul trecut sau maximum 5 ani. Cum sunteti asezati in banca? Sunt camere video? Si voi cum ati invatat la romana si matematica fara pregatire. Sa imi spuneti si ce note ati luat la examene. Stima am emoti pentru ca la vara dau si eu laughing Dau funda celui care raspunde la toate intrebarile bine.

6 răspunsuri:
| Kr5 a răspuns:

Pai am dat eu dar acum 2-3 ani in banca te aseaza in ordine alfabetica noi aveam banci de o singura persoana (pentru cei cu banci cu 2 locuri nu stiu) camere video nu au fost acum depinde si de scoala daca ai clase cu camere video sau nu eu nu am invatatlaughing)) si am luat 6.40 la romana si la mate la fel nu am invatat si am luat 7.20

| EdYtZuU12 a răspuns:

Sall frate sunt cls a 7 si stiu eu cum este ca am multi vrei care au trcut a 9 depinde si de scl au camere video si asezati cate 1 in banca trebuie sa invezti la greu rom si mate sper sa iti fi fost de ajutor

| sabininio a răspuns:

Salut eu am dat examenul anul trecut deci ne-a asezat in banci in ordine alfabetica iar ultimele 2 de pe fiecare rand ramaneau goale pentru supraveghetori au fost 2 camere una din fata(la tabla) si una in spate intr-un colt al clasei..stai calm ca nu e chiar asa de greulaughing

| 1261996 a răspuns:

Am dat acum un an. In ordine alfabetica asezarea, bancile departate, si fara camere video cel putin la noi..am auzit ca in alte orase a fost si cu camere, depinde de scoala probabil. Am luat 9.35 la romana si 9.15 la matematica. Cartile de teste pur si simplu la matematica cu raspunsurile de la final te ajuta lucreaza cat mai mult. Sa stii formulele neaparat. La romana e simplu. Sa stii si sinonime, incadrarea in specie..genurile ma refer, sa stii definitiile la basm, nuvela, roman etc. In rest daca ai si putin talent la scris si cunosti operele studiate e ok. La fel exista culegeri speciale cu explicarea teoriei la inceput.

| Constantin_Radu_1994 explică (pentru 1261996):

Am sa te intreb ceva ai dat la scoala in care ai invatat sau in alta scoala. Si daca ai dat in scoala ta ai dat cu copii de la scoala de la tine sau de la altele. Poate alte clase ma rog. Si inca o intrebare stiu ca este foarte greu la matematica trebuie sa exersezi foarte mult dar tu intelegeai de la profesoara profesorul tau sau faceai pregatire. Eu spre exemplu nu prea inteleg ne preda odata dupa facem exerciti. In rest na. Si apropo la final de ianuarie spre februarie poate dam si simularile primele. Cica mai dam o tura in martie mai nu mai stiu. Ma rog auzi la simulare e la fel ca la examen nu big grin? si dupa ce dam simularea respectiva plecam si nu facem ore? Stiu ca se intrerupea cu o ora intrarea in scoala pentru 1-7 cand dadeau astia mai mari. Stima si respect.

| 1261996 a răspuns:

Am dat la noi la scoala si doar clasa noastra, deoarece am fost la un liceu unde era doar o singura clasa de a 8a. Nu exista la gimnaziu a sau b. Noi am dat simularea la matematica acolo unde am dat si examenul la fel, iar la romana in clasa, dar am facut ore dupa sau inainte depinde de ora la care am dat. Acum ce pot sa spun difera de la scoala la scoala probabil.Eu faceam si pregatire, dar intelegeam si de la clasa. Aveam acea culegere de care iti vorbeam de la paralela 45. Faceam din ea si la clasa si suplimentar eu faceam acasa si corectam la pregatire sa vad ce nu am inteles, ce nu stiam. Da simularea e ca la evaluare. Aici depinde normal cat de "pe subiect" pici. E posibil sa fie mai simplu la evaluare..sau invers mai greu. Eu la simulari am luat la romana 9, 50 si la matematica la fel. Insa la evaluare nu am nimerit exercitii pe care sa le stapanesc in totalitate si depinde si de noroc. La noi nu era nicio problema ca se intrerupea intrarea in scoala..simularea la matematica si evaluarile noi le-am dat in amfiteatru.