| Paulinaxoy a întrebat:

Am o mare problema, am avut de scris in vacanta 2 caiete, unul la romana si unul la mate. Dar pana acum n-am facut nimic, mai e foarte putin pana incepe scoala iar eu nu-mi amintesc cum pot rezolva exercitiile. Am uitat TOTUL! Sfaturi? happy

3 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Dacă mai ai vechile caiete, uită-te peste ele la modelele de rezolvare și îți va fi ușor.
Baftă!

| Anto100 a răspuns:

Doamne iarta-ma! De ce nu ai facut nimic!? Eu am avut un caiet la romana de 100 de pagini si l-am terminat. Un caiet de mate de 180 de pagini si sunt la pagina 125. Eu mai am din caietul special de la scoala de romana si mai am 15 pagini. Noua ne-a dat si de citit. Ispravile lui Pacala si Legendele olimpului vol1 si vol2 si am citit Ispravile lui Pacala si Legendele Olimpuli vol1. Vreau sa stii ca pe mine ma cearta mama ca nu-mi termin temele! Si pe tine te-au lasat parinti sa nu faci nimic toata vacanta?

| Paulinaxoy explică (pentru Anto100):

Esti nebuna? Daca ai cum sa ma ajuti e foarte bine daca nu, nu te mai lauda la intrebarile mele.Ok? Nu am facut nimic pentru ca e vara in pana mea, si n-am fost in tara in primul rand. Doar nu-mi luam caietele cu mine, ca tampitii. Iar parintii mei pot sa zic ca sunt superbi, si nu ma cearta atat de rau chiar daca tata e directorul scolii laughing.