| shaormaxxl a întrebat:

Am picat bacul la biologie cu 3, 20 si nu inteleg de ce am luat o nota asa mica pentru ca eu in ultimele 3 zile numai pe bio m-am axat si eram suta la mie sigur ca il voi lua cu minim 5, dar era o intrebare care m-a pus pe ganduri la subiectul cu inima. Cum ar fi trebuit sa scriu? Valvule atrio-ventriculare sau atrio-vestibulare, colegii mi-au spus ca prima varianta este corecta si am gresit, ce este de facut? Sunt suparat foc si nu mai stiu ce sa fac, mai am timp de meditatii pana in august?

7 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Când spui că "in ultimele 3 zile numai pe bio te-ai axat", ce înseamnă? Că te-ai apucat de învățat pentru bacul la biologie cu trei zile înainte?

| shaormaxxl explică (pentru johnnny123):

Da, biologia e usoara si mai stiam cate ceva, chiar nu inteleg de ce m-au punctat asa drastic, am depus contestatie si ar trebui sa imi iasa 5

| johnnny123 a răspuns (pentru shaormaxxl):

Rezultă că nu e chiar atât de ușoară cum credeai.

| darrio2007 a răspuns:

VALVE atrio-ventriculare.

| darrio2007 a răspuns (pentru shaormaxxl):

Greșești cand spui ca biologia e usoara. Reiese din notă.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nimic de facut, doar pui mana si inveti toata materia de data asta, ca la toamna sa poti da din nou BAC-ul la biologie.
In 3 zile oricum nu aveai cum sa asimilezi materia de la biologie predata intr-un an intreg, deci te-ai dus de la inceput nepregatit.

| Cipi1212 a răspuns:

Dacă ai greșit ți-a scăzut din punctaj.