| AndreeaDiana9999 a întrebat:

Am si eu niste intrebari in legatura cu evaluarea nationala la romana si la mate.
Deci la Matematica am facut la subiectul 2 exercitiul 3 asa:
A+B=7mere >= B=7-A
A+C=8mere >=C=8-A
A+B+C=12 mere
A=x mere
iar dupa am inlocuit : A+7-A+8-A=12 si dupa ce am facut calculele mi-a dat ca ana are 3 mere., iar la subiectul al 3-lea c am inmultit 400 cu 1, 431 si cu 1.439 sa arat ca orice valoare imi da sub 700, dar nu am inmultit cu 1, 73 sau cu 1, 74 cum e in barem. Primesc punctajul?
Iar la romana la indici de spatiu si de timp multi colegi de ai mei au pus mai tarziu. Eu am pus vara, la vacanta cea mare si mai tarziu aici primesc 6p sau 3p?
Va rog ajutati-ma! Fundita

Răspuns Câştigător
| Codruta a răspuns:

Draga mea, la acordarea punctajelor depinde de cel care corecteaza...

11 răspunsuri:
| Flynn2001 a răspuns:

Dacă ai o metoda corecta diferită de cea din barem ți se da tot punctajul. La româna 6p. FUNDA?

| Azµre a răspuns:

Nu te mai panica atât. Așteaptă să vezi rezultatele. Baremele nu sunt respectate...
Așa că degeaba îți zicem noi că e bine dacă profesorii au considerat că nu e bine.
Așteaptă că nu mori câteva zile.

| dodo1530 a răspuns:

La mate, la prima problema, il primesti, dar la a doua, ma indoiesc.
La roamana, da primesti cred ca tot punctajul, e corect ce ai pus u.

Ttrebuia sa scriem si indici spatiali sau doar temporali?

| AndreeaDiana9999 explică (pentru Azµre):

Pff. nu stiu ce sa zic, parca pana maine la 12:00 mai e o vesnicie x_X

| AndreeaDiana9999 explică (pentru dodo1530):

Doar temporali si m-am gandit : CAND? Mai tarziu...

| Azµre a răspuns (pentru AndreeaDiana9999):

Nu te mai gândi atât, așteaptă, nu sunt corectate la fel ca în barem cel puțin la română. Așa că liniștește-te!

| dodo1530 a răspuns (pentru AndreeaDiana9999):

E bine cum ai scris, oricum si corectorul joaca un rol important.
De abia astept sa vad cat am luatbig grin
Bafta cu rezultatele!

| AndreeaDiana9999 explică (pentru dodo1530):

Si eu abia astepttongue sa ma anunti maine ce note ai luathappy

| AndreeaDiana9999 explică (pentru Azµre):

Multumesc mult de sfat.

| dodo1530 a răspuns (pentru AndreeaDiana9999):

Hei!
Erai curioasa. Am la romana9, 80 si la mate 10

| AndreeaDiana9999 explică (pentru dodo1530):

Felicitari!