| Rombix a întrebat:

Am terminat liceul 12 clase si nu am dat bacul. Exista scoli care te primesc fara bac? Am si niste probleme psihologice.Ma primesc asa si fara bac? Ce scoli fara bac sunt?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fara diploma de bacalaureat poti urma o scoala postliceala, majoritatea nu solicita aceasta diploma, important este sa reusesti la examenul de admitere.

Răspuns utilizator avertizat
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Rombix):

Depinde de fiecare scoala postliceala, unele cer sa obtii diploma de bacalaureat pana la terminare, altele nu.
Uita-te pe site-ul oficial al scolii la care vrei sa mergi si o sa afli exact.