| anonim_4396 a întrebat:

Anul acesta clasa 9 la ce vor avea examen?

14 răspunsuri:
| Naяutσ a răspuns:

Nu se dau examene, daca te referi la testele de la inceputul anului, se da la mai multe depinde la ce profil esti, parca thinking

| MariusGomoi a răspuns:

Inca nu se stie, ministrul nu a anuntat inca noutatile noului an scolar

| xxxx1 a răspuns:

Adica la sfirsitul anului de studiu

| xxxx1 a răspuns:

Am mai auzit ca poate sa fie iarasi ca anul trecut'istoria

| Naяutσ a răspuns (pentru xxxx1):

Eu stiu ca nu se da niciun examen la sfarsit thinking
Unde ai auzit tu asta?

| xxxx1 a răspuns (pentru Naяutσ):

La sfirsitul clasei a 9 se da examen, anul trecut cei care au terminat a 9 au dat examen la matematica, romana, istorie;

| Musique a răspuns:

Clasele a 9-a nu dau examen.

| xxxx1 a răspuns (pentru Musique):

OOOO...
Desteaptate romane

| Musique a răspuns (pentru xxxx1):

Frate, deșteaptăte se scrie deșteaptă-te.
Bine că știi că comentezi. happy

P.S. Legat de întrebarea ta, și eu am terminat anul trecut a 9a și n-am dat examene sau așa.Probabil tu te referi la teze, însă tezele se dau odată pe semestru, și depind de profilul ales.

| xxxx1 a răspuns (pentru Musique):

Nu stiu unde ai invatat, dar stiu ca in Moldova la sfirsitul clasei a 9-a nu a 9a UPS, este obligatoriu sa dai examene la limba romana, matematica si inca la un obiect(care difera in fiecare an, si as vrea sa stiu care va fi in anul acesta).

| Musique a răspuns (pentru xxxx1):

Am învățat în România.
Trebuia să menționezi în întrebare faptul că este vorba de sistemul de învățământ din Moldova.
Sunt câteva diferențe între cele 2 țări din acest punct de vedere.

| xxxx1 a răspuns (pentru Musique):

Asa si am crezut.E mai bine la voiwinking

| Musique a răspuns (pentru xxxx1):

Dacă tu spui.

| bunbunbun a răspuns:

Noua ni s-a spus ca probabilitatea de a fi chimia e 90%