| universe3 a întrebat:

Anul asta termin clasa a 11-a la profesionala si vreau sa stiu cum ma pot transfera la liceu.
Mentionez ca am note destul de mari pentru nivelul clasei, cea mai mica cred ca ar fi de 5 la mate si fizica, 6 si 7 la romana si 10 la limbile straine (franceza, engleza) si 10 la purtare, in caz ca ar conta.
Ce trebuie sa fac ca sa ajung la liceu? Ma duc in prima zi dupa profesionala sa ma inscriu? Garantat ma primeste pe liceu? Sunt destul de stresat deja ca voi avea o clasa noua, desi asta tehnic ar fi cea mai mica problema.

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Pai daca ai note maricele, de ce nu te-ai dus din prima la liceu?
Ai pierdut timpul la profesionala, banui ca te poti duce la liceu, intrebi si tu la un secretariat la orice liceu si iti va spune ce si cum.

2 răspunsuri:
| universe3 explică (pentru Mosotti):

In generala maicamea s-a certat cu directoarea, si aia ca sa se razbune ma baga din corigente in corigente, abia la liceu am putut sa am note okay

| Mosotti a răspuns (pentru universe3):

Puteai sa te multi la alta generala, bine, eu daca eram taica-tu, aveam o discutie cu doamna directoare, si iti zic eu ca NU te mai tinea in corigente dupa aia, asta daca mai vroia sa mai ajunga la scoala intr-o anumita zi, si oricum scapai de razbunare, deci maica-te a fost cam slaba de nu i-a facut nimic.
Ca daca n-a facut nimic, ai ajuns la profesionala in loc de liceu.

Acuma ramane sa te interesezi ce trebuie sa faci sa ajungi la liceu.