| anonim_4396 a întrebat:

Are cineva culegerea de limba italiana de clasa a 9-a Grammatica D'uso Della Lingua Italiana(Teoria ed esercizi). Editura Hoepli. Daca o aveti mi-o puteti vinde.
Negociem pe Facebook.

Răspuns Câştigător
| Blastphemy a răspuns:

E 75 de lei pe net. http://www.cartestraina.ro/....../index.php

3 răspunsuri:
| Blastphemy a răspuns:

Faci italiană la școală? Dacă da, foarte tare. Eu aș fi vrut foarte mult s-o învăț la liceu dar am învățat cam orice în afara acestei limbi: engleză de care m-am ținut să ajung să vorbesc fluent, spaniolă de care m-am lăsat prin preajma bacalaureatului pentru că n-aveam suficient timp de studiu dar nici n-am mai reluat-o ulterior, francezade care m-am lăsat brusc după plecarea unei profe foarte bune, restul fiind cel mult mediocre și nu mai eram atras de materie... Din fericire, m-am apucat de unul singur după liceu. Am început s-o învăț de acum 3 ani și sunt la B2 ca nivel. Dacă ești interesat de niște sfaturi, îmi poți da msj.

| leoleutzu395 a răspuns (pentru Blastphemy):

Eu caut rasfoirea acestui manual, si nu gasesc ma poti ajuta? Si sa imi trimiti rasfuirea carti?

| Blastphemy a răspuns (pentru leoleutzu395):

Varianta asta n-o gasesc in format pdf pe net. iti trebuie neaparat fix asta? Poti invata si de pe alte carti pe care le gasesti gratis italiana.