| stabrosi a întrebat:

Are voie un profesor sa ma trimita acasa de la ore(liceu) pentru ca nu am venit in uniforma(nici macar nu avem uniforme oficializate la liceu) si totodata sa ma oblige sa-mi cumpar tricouri albe din banii mei ca sa pot face ore?

12 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

In principiu nu. Vom presupune ca erai imbracat decent si ingrijit.

| Iepuredevanzare a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Cu poza aia stii ce e ma viata decenta.

| Iepuredevanzare a răspuns (pentru Iepuredevanzare):

Am gresit contul era pentru un iepure care il dadeam

| Iepuredevanzare a răspuns (pentru Iepuredevanzare):

De vanzare pe olx

| LisaJulie a răspuns:

Ai venit probabil imbracat indecent, incearca sa vii la ore imbracat putin mai decent si totul va fi bine

| Violleta2022 a răspuns:

Da, are voie, atata vreme cat regulamentul scolii cere sa ai tricou alb, albastru sau negru, venind imbracat decent.
Cu siguranta te-ai dus imbracat cu ceva care contravine regulamentului.

| Dragobeta a răspuns:

Da, are voie. Vezi noua lege data despre tinuta in toate scolile Romaniei. Daca insisti te vei alege si cu absente. Si tot legea spune ca la 20 de absente vei avea un punct scazut la purtare.

| Dragobeta a răspuns (pentru Dragobeta):

Apropo, toate uniformele se cumpara din banii tai. De unde atatea pomeni?

| Cipi1212 a răspuns:

Trebuie uniformă in liceul tău?

| Fatamuntilor a răspuns:

Profesorul respecta regulile care vi se impun voua!
sa cumperi albe din banii tai? nu ai tricouri albe in dulap?
Si cei din generatia mea au purtat uniforme cumparate de parinti,

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Iepuredevanzare):

Amuzant.

| Liviu a răspuns:

Spune-i ca nu iti permiti, si ca invatamantul scolar e GRATUIT!, te imbraci cu ce ai, dar decent, fara figuri pe burta goala si clar te va lasa in pace.