| мιcυтѕαααα a întrebat:

As vrea sa imi spuneti formele verbului "a avea" in engleza la timpul prezent si trecut. Dau fundita! happy

Răspuns Câştigător
| NikoIsDirectioner a răspuns:

I have = eu am
you have = tu ai, dvs. aveti
he has = el are
she has = ea are
it has = el/ea are (animale si obiecte)
we have = noi avem
you have = voi aveti/ dvs. aveti (pl.)
they have = ei/ele au
I had
You had
she had
he had
it had
we had
you had
they had, Sunt prima!

8 răspunsuri:
| мιcυтѕαααα explică (pentru NikoIsDirectioner):

Esti sigura ca tot ce ai zis este bun?

| NikoIsDirectioner a răspuns (pentru мιcυтѕαααα):

Am media in toti ani de engleza 10! Crezi k e gresit laughing? Apropo am 14 ani si am terminat cala a 8 a! happy

| Shatteredx a răspuns:

Prezent. I have, You have, He/She has, We have, You have, They have.
Trecut. I had, You had, He/She had, We had, You had, They had

| мιcυтѕαααα explică (pentru NikoIsDirectioner):

Nikoletuza, scuze, nu am vrut sa te supar. Voiam doar sa ma asigur ca mi-ai zis bine pentru ca formele acestea sunt foarte importante pentru mine.

| deyutza135 a răspuns (pentru мιcυтѕαααα):

Sunt corecte m-am uitat si eu la ele si sunt foarte buna la engleza

| NikoIsDirectioner a răspuns (pentru мιcυтѕαααα):

Nu mai suparat! happy Doamne fereste, eu incerc doar sa ajut! Oricum am si verificat intr-o carte si pe net ca sa fiu sigura si da este corect! happy Fara grija, eu doar incerc sa ajut! Mersi!

| TiffanyღBJ a răspuns (pentru мιcυтѕαααα):

Stai linistita, ti-a raspuns perfect. ( eu vorbesc engleza de 20 de ani )

| AdelinaTimis a răspuns:

Pe formele verbelor le gasiti si pe http://www.dictionar-englez-roman.info.