| kilier72 a întrebat:

Aveti cumva un subiect de teza clasa a 6-a, semestrul 1? Am lipsit aproape tot semestrul din cauza unei boli si profa da teza in doua zile. Ajutor.

7 răspunsuri:
| NoLimitMC a răspuns:

Daca e la mate te pot ajuta eu pe mess (iti explic cum se fac unele exercitii ).

Messenger : "nolimit_mc" fara ghilimele.

La romana cat imi mai aduc si eu aminte dar si acolo ma mai descurc.

| kilier72 explică:

La romana sa fie

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cartea- obiect cultural
Vocabularul (integral)
Fonetică (integral)
Verbul (până la lecția de zi)
Nuvela (daca ati facut)
După ce editură înveți?

Eu am dat teză azi... Te-as fi ajutat si cu subiectul, dar e mult de scris...

| Kerli a răspuns:

Www.didactic.ro
iti faci cont
apoi la resurse -> invatamant gimnazia->alegi materie->alegi tip material(lectie, teste, planificare)->alegi clasa

| kilier72 explică (pentru floresdemayo):

Humanitas educational

| RuxyNick a răspuns:

Si eu caut acelasi lucru pe inernet dar nu prea gasesc sau daca gasesc imi da eroare...noua profa ne-a spus ca o sa dam sin vocabular pana in present, prezentul insemnand textul srgumentativ...eu te sfatuiesc sa iti intrebi colegii unde ati ramas si sa inveti tot de la vocabular pana in prezent happy

| aura36 a răspuns:

Si eu dau teza pe 23, sunt tot clasa a 6-a, uite la mate:http://www.didactic.ro/materiale-didactice/teza-sem-i-clasa-a-via si la Romana :http://www.didactic.ro/......emestrul-1 sper ca ti-a fost de ajutor:D