| anonim_4396 a întrebat:

Am inteles ca in timpul primului semestru nu te mai poti transfera, iar eu am un frate geaman si as dori sa ma transfer in clasa cu el si am vazut ca gemenii se pot transfera în clasa celui cu media mai mare, sau invers, la cererea acestora. Se poate?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, asa este prevazut in Regulamentul de organizare si functionare a unitatilor scolare din invatamantul preuniversitar, asa ca te poti transfera. Numai bine!

4 răspunsuri:
| Xenya a răspuns:

DA,se poate! Multa bafta!

| Adelyn24 a răspuns:

Da

| DeeaSakura a răspuns (pentru Ioandelasal):

Multumesc de raspuns! Am uitat sa mentionez ca sunt in a 9-a, deci aceasta "lege" este valabila si pentru clasa a 9-a?big grin

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru DeeaSakura):

Da, prevederea este valabila si pentru cl. a IX-a, este o exceptie de la regula generala ca in aceasta clasa te poti transfera doar dupa semestrul I.