| CriisxDD a întrebat:

Dacă aş vrea să aplic la facultatea de drept, este un impediment că nu am studiat latina in cei 4 ani de liceu? Menţionez că o să termin un liceu economic.
Mulţumesc anticipat pentru raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| LadyLilith a răspuns:

Nu, nu e o problema deloc. Nici nu se cere separat. In timpul facultatii o sa inveti cuvinte in latina, dar sunt usor de memorat. Si eu am terminat dreptul, la liceu am invatat 2 ani latina si nu am avut probleme. Iti doresc mult succes happy

1 răspuns:
| CriisxDD explică (pentru LadyLilith):

Multumesc pentru raspunsul tau, apreciez ca ti-ai facut timp si pentru mine!