| dumitruanca a întrebat:

Bună! Dacă renunț la o facultate pe care am făcut o un an și vreau să ma înscriu la alta după ce criteriu intru? Tot media de la bac?

5 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

O sa intri exact ca si ceilalti dar daca ai facut un an la buget la facultatea asta, o sa trebuiasca sa platesti un an la facultatea viitoare, chiar daca tu intri la buget

| gabicoo a răspuns:

Tot cu bacul.

| Magie2525 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Și dacă făcea un semestru la facultate la buget și renunța la acea facultate, trebuia să plătească un semestru la noua facultate la care intra dacă intra la buget?

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Magie2525):

Contractul se semneaza pe tot anul chiar daca tu te duci doar un semestru

| Violleta2022 a răspuns:

Doar la facultatile bune se intra cu admitere, la alea slabe se intra cu diploma de BAC, dar sunt total inutile, ca nu vine nici una cu loc de munca asigurat.