| alinapop32 a întrebat:

Bună! Eu când scriu ceva prima literă din propoziție o scriu de tipar (litere mari). Fac acest lucru de mulți ani. La liceu nu am avut nici o problemă şi nici la bac. Oare la proba de dictare pentru admiterea la facultatea de pedagogie a învățământului primar şi preşcolar, încurcă la ceva sau pot fi respinsă?

5 răspunsuri:
| Cipi1212 a răspuns:

Nu poți încerca să scrii cu literă mare fără să fie de tipar?

| alinapop32 explică (pentru Cipi1212):

Îmi e foarte greu, unele nu le prea ştiu să le fac după atâta timp de când scriu aşa.

| LisaJulie a răspuns:

Încearcă sa îți iei un caiet și sa scrii cu litere mici, mai multe pagini pana te înveți happy

| Dragobeta a răspuns (pentru LisaJulie):

Prima litera din propozitie? Aia se scrie cu litera mare. De mana, de tipar, dar mare.

| Dragobeta a răspuns:

Nu stiu. Dar nu ar fi rau sa scrii cu litera de mana. Daca mai ai timp, exerseaza.