| Mihaela_Delia_1990 a întrebat:

eu si parintii mei ne mutam in toamna la campulung muscel Arges si as vrea sa stiu ce scoli fac germana. si scoala catolica face germana?straight face sper ca nu. va rog sa-mi spuneti dau funda.

6 răspunsuri:
| maddy673 a răspuns:

Zinca golescu
si la gimnaziu si la liceu
eu acolo sunt si fac...te pup

| Mihaela_Delia_1990 explică (pentru maddy673):

Este in campulung muscel?

| maddy673 a răspuns (pentru Mihaela_Delia_1990):

Hmm...nu este in pitesti

| Florin_George_1994 a răspuns:

Germana se face doar la Dinicu Golescu!

| DyanneDolce a răspuns:

La Şcoala Gimnazială "Nanu Muscel" se face germană şi nu, la şcoala catolica (Sf. Iacob) nu înveţi această limbă. Fundă?

| Uuuuuuu a răspuns:

Germana faci la scoala gimnaziala"Nanu Muscel". Am invatat acolo si ai prima limba franceza, a doua germana si optional engleza. Scoala catolica se numeste"Sfantul Iacob" si din cate stiu nu se preda germana acolo. Multa bafta. Campulungul e un oras frumos, dar sunt si fite.