| Ebiianca17 a întrebat:

imi poate explica si mie cineva cum sta treaba cu înscrierea la facultate? Pot sa ma inscriu la doua facultati(duc doar copii dupa diploma de bac) si sa intru la buget la amandoua si apoi sa aleg una (adica sa duc diploma in original pentru a confirma locul)? O prietena mi-a spus ca a avut probleme la inscriere, in sensul ca la a doua facultate a fost pusa pe "lista de asteptare" si a dat vreo 700 lei, nu am inteles prea bine ce si de ce...si inca ceva, cand ma inscriu la prima trebuie sa completez undeva ca urmeaza sa ma scriu si la alta?

Răspuns Câştigător
| Andersen2k18 a răspuns:

Din cate stiu nu te poti inscrie la două facultati simultan.Pentru ca la una iti va cere originalul diplomei de bac care va ramane la ei. Si nu poti intra la doua facultati la buget, de exemplu poti intra la una la buget, si te poti inscrie la una privată daca vrei sa faci două. Du-te si mai intreabă la secretaritul facultatilor ca sa te lamuresti.

2 răspunsuri:
| Ebiianca17 explică (pentru Andersen2k18):

Multumesc frumos!

| Andersen2k18 a răspuns (pentru Ebiianca17):

Cu placere, sanatate sa fje!