| anonim_4396 a întrebat:

In clasa a 6a ce se invata la fizica

10 răspunsuri:
| drogh a răspuns:

Asteapta sa vezi.

| Idc12345 a răspuns:

Si ce ne spui noua? Aaa, daca era o intrebare ai uitat semnul de intrebare! Si da, se invata.

| Crucified a răspuns:

Ai impresia că vei învăţa chestii de clasa a 12-a?

| Enki a răspuns:

Acuma sunt pe a 7 si crede-ma nu e usor la fizica inveti despre propagarea luminii, despre viteza si despre viteza in miscare, umbra penumbra, etc

| Idc12345 a răspuns (pentru Enki):

Cred ca vrei sa zici ca esti in a7-a

| Enki a răspuns (pentru Idc12345):

Da.acuma am vazut ca am gresit.ca doar nu sunt pe ea, sunt in ea dar m-am grabit sa scriu.

| Idc12345 a răspuns (pentru Enki):

Eh,nici eu nu voiam sa te corectez dar am vazut foarte multa lume care face aceasta gresealawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lucruri de baza pe care trebuie sa le stii la inceput. Ti se vor da cele 7 marimi fizice fundamentale cu unitatile lor de masura si in rest nu mai imi aduc aminte.

| Lightning1997 a răspuns (pentru Idc12345):

Nu incerca sa pari ceea ce nu esti.A gresit, s a grabit, nu are nicio importanta aici, ci in viata de zi cu zi.

| Idc12345 a răspuns (pentru Lightning1997):

S-a*