| Amalia666 a întrebat:

Ma uitam in ce consta admiterea la Facultatea de Teatru si Televiziune UBB la actorie si nu inteleg la ce se refere prin " interviu pe teme de cultură artistică generală şi teatrală".
Ce ar trebui sa citesc si sa invat pentru asta?

6 răspunsuri:
| Anon31241212 a răspuns:

Te intreaba despre lumea filmului, cinematografiei, sa vada daca ai cunostinte despre acest domeniu. Te poate intreba: Ai vizionat filmul X? Stii cumva cine l-a regizat, ce a vrut sa transmita regizorul? Lucruri din astea.

| Amalia666 explică (pentru Anon31241212):

Si cum as putea sa gasesc detalii despre filme si piese de teatru? Asa mai indetaliate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Amalia666):

Se numește 'cultură generală'. Dacă n-ai avut nicio treabă cu asta până acum, nu cred că ai timp să vezi filmele a zeci de regizorilaughing

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact! Ori stii ori nu stii, n-ai ce sa mai inveti pe ultima suta de metri.

| Anon31241212 a răspuns (pentru Amalia666):

Pe imdb gasesti tot ce vrei
dai search pe un film pe imdb sau actor si ai tot ce iti trebuie

| Amalia666 explică (pentru anonim_4396):

Mai am doi ani pana trebuie sa dau la facultate.