| anonim_4396 a întrebat:

Buna prieteni! Am dat-o in bara rau de tot azi la examen la matematica.Am facut totul perfect, dar din greseala am scris 3 randuri cu alt pix de culoare mai inchisa.Sa va spun cum....Eu pe ciorna am scris cu alt pix si pe foaia de examen cu altul si din greseala am scris pe foaie cu cel de pe ciorna.Si am taiat cu o linie orizontalacrying((((((crying((crying(Sunt o proasta...Imi anuleaza lucrarea pentru tampenia pe care am facut-o? Va rog din suflet, numai pot imi vine sa si plang ca am facut totul perfect.cryingMultumesc pentru raspunsuri.

37 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Chiar ca nu pot sa te inteleg de ce a trebuit sa folosesti un alt pix?
Acesta se poate considera un semn distinct.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Daca iti anuleaza lucrarea doar pentru asa ceva inseamna ca sunt retardati iar invatamantul romanesc isi merita pe deplin renumele.
Stai linistita ca nu-ti anuleaza nimeni nimic.

| Flyn a răspuns (pentru EmaS):

Buna! Am scris din greseala, chiar nu am vrut.Pe ciorna am scris cu alt pix si cand am trecut sa transcriu pe foaie am scris cu acelasi pixcryingMi-e frica rau... Poate sa mi-o anuleze?

| M03 a răspuns:

Nu cred, probabil nu iti va mai lua in considerare acele randuri, dar de anulat nu.

| LiviuCristy a răspuns:

Daca ai facut totul perfect atunci nu cred ca esti proasta dar cred ca esti mai putin concentrata, mai putin atenta, emotionata sau indragostita nu e asa? happy

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru EmaS):

Semn pentru cine? Tu nici macar nu stii unde urmeaza sa fie trimise lucrarile la corectat, cui sa-i faci semne?
Regulamentul este tampit. Lasa omu sa faca si salata pe foaia de examen daca ce a scris acolo este corect. Conteaza ce ai in cap sau pixu pe care-l folosesti? In continuare ma surprinde cat de comunist a putut ramane acest sistem de invatamant (in frunte cu conducatorii sai)

| MeConstantine a răspuns:

Nu ti-o anuleaza stai linistita daca ai taiat fara mazgalituri

| callie2 a răspuns:

Nu ti-o anuleaza. Daca era ceva grav ti-ar fi spus supraveghetorii si te-ar fi facut sa rescrii teza(daca mai aveai timp).

| Flyn a răspuns (pentru LiviuCristy):

Am facut totul din greseala...cryingIndragostita nu sunt in nicuin caz...Dar tu ce crezi? Mi-o anuleaza?

| EmaS a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Eu am trecut prin multe examene si stiu ce vorbesc.

| ViewX a răspuns:

Da,ti-o anuleaza... Inainte de examen iti explica clar ca nu ai voie sa folosesti alt pix de o alta culoarea si ai voie numai pix cu albastru altfel lucrarea va fi anulata sad. Sper sa m-a insel si sa treaca cu vederea dar nu stiu daca este posibil, cel mai bine era sa ceri sa ti se anuleze lucrarea si sa transcri tot pe o alta foaie de examen.

| EmaS a răspuns (pentru Flyn):

Stiu sigur ca la examenul teoretic pentru permisul de conducere, unei persoane i s-a anulat testul din acest motiv. Poate tu ai noroc. Roaga-te pentru asta. Doamne ajuta.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru EmaS):

Examenul pentru permisul de conducere nu se mai da de 5 ani cu pixul si hartia. Totul este pe calculator (si bineinteles practic)

| Flyn a răspuns (pentru EmaS):

Inseamna ca s-a dus totul de rapa...Am invatat atatia ani pentru ce? Ca acum intru la agricol.cryingAm media pe 5-8 9,83 si am facut eu tampenia asta la examen...cryingProasta sunt, o proastacrying((

| anne2196 a răspuns:

Din cate stiu, sa scrii cu alt pix poate fi considerat semn dar depinde de situatie, am avut colegi care au scris cu alt pix si au si taiat sau au incercuit si nu le-a anulat lucrarea, asa ca mult noroc:*

| LiviuCristy a răspuns (pentru Flyn):

Nu stiu ....esti credincioasa asa din fire? Ar cam fi timpul sa spui rugaciunile

| Flyn a răspuns (pentru LiviuCristy):

Ma iei la misto?

| benny34 a răspuns:

Stai linistita ca nu iti anuleaza nimic, am dat bac-ul in urma cu 2 ani si facusem si eu ceva asemanator, oricum dupa ce o sa treci de bac o sa vezi ca de fac e un examen nesemnificativ si caruia i se de aparent importanta, in realitate nu se streseaza nimeni chiar daca ii desenezi in loc sa ii scrii acolo.

| benny34 a răspuns (pentru benny34):

*fapt

| Flyn a răspuns (pentru benny34):

Doamne ajuta! Sper sa fie asa cum zici...sad.Ca daca mi-o anuleaza sunt terminata...

| benny34 a răspuns (pentru Flyn):

Nu te stresa, profesorii de liceu au atitudinea aia de te fac sa crezi ca si cea mai mica greseala si gata, s-a terminat totul, dar nu e asa, acum sa nu pici cu vreun retardat din ala la corectat care chiar e paranoic, dar sunt slabe sanse, stai linistita, sper sa iei si succes la admitere in caz ca vrei sa mergi mai departe ceea ce iti sugerezhappy

| LiviuCristy a răspuns (pentru Flyn):

Nu mai treaba e nasoala, am incercat sa iti spun intr-un mod mai glumet ca o sa iti anuleze lucrarea mai mult ca sigur sad
Imi pare rau pentru tine, te cred ca esti o fata desteapta si nu mi se pae corect ca dupa ani de studiu intens o gafa ca asta sa iti stea in calea viitorului tau dorit. Iti dai seama ca tot viitorul tau se schimba din cauza invatamantului romanesc incalcit absurd cu idei invechite in privinta acestor greseli?
Imi pare rau daca ai crezut ca te iau la misto si imi cer scuze daca am facut-o fara intentie

| Flyn a răspuns (pentru benny34):

O sa merg mai departe, logic, dar daca mi-o anuleaza oricum numai intru la liceul la care vreau...si e un liceu super bun.Multumesc mult, sper sa fie asa cum zici tu...

| benny34 a răspuns (pentru LiviuCristy):

Man, tie iti place asa un pic sa te auzi? Nu stiu de unde esti tu atat de sigur de poti sa vorbesti, crede-ma ca stiu mai multe ca tine in asta si nu o sa aiba nici o problema.

| ViewX a răspuns:

Incearca sa fi optimista, deoarece nimeni nu iti poate da un raspuns clar sad mai ales ca iti zice ca nu ai voie sa folosesti pix de alta culoarea si am inteles ca a fost din greseala si poate profesorul o sa isi de-a seama si o sa treaca cu vederea. Oricum ce culoarea zici ca ai folosit? ca daca e negru poate nu e mare deosebire dintre ele si trece cu vedera si succes pe viitor!

| Flyn a răspuns (pentru LiviuCristy):

Scuze,asa am crezut.Da, imi dau seama ca ani intregi petrecuti cu ochii in carti si caiete, ani in care nu puteam sa dorm ca am lucrare, i-am trait degeaba..Visam sa ajut animalele, sa le salvez, dar doar visam.Toate visele ti se spulbera din cauza unei greseli tampite.sadAm gresit, asta esadsad..Inca o data, scuze ca am crezut ca ma iei la misto.

| Flyn a răspuns (pentru ViewX):

Buna! Tot cu albastru am scris, nu e mare diferenta.Dar totusi...sadMultumesc!:*Succes si tie:*

| georgiocool a răspuns:

Salut stai linistiita nu cred ca se anuleaza pentru atata lucru plus ca nu este la bac, nu o sa fie cine stictete ca la bac nu iti mai face griji concentreazate c ai d facut mai departe

| ViewX a răspuns (pentru Flyn):

Multumesc la fel :* si nu te mai panica, pana la urma ai scris tot cu albastru si nu are de ce sa iti anuleze lucrarea atata timp cat nu ai scris cu o alta culoarea cum ar fi rosu, verde etc.Si,incearca sa te relaxezi pana sambata.

| LiviuCristy a răspuns (pentru benny34):

Sunt ok cu auzul si cateodata imi place sa ma aud. Regulamentul este cel care iti spune asta si te trimit pe edu.ro sa il citesti
Bineinteles ca ramane la aprecierea comisiei daca va trece cu vederea sau nu