| anonim_4396 a întrebat:

Buna prieteni! Am dat-o in bara rau de tot azi la examen la matematica.Am facut totul perfect, dar din greseala am scris 3 randuri cu alt pix de culoare mai inchisa.Sa va spun cum....Eu pe ciorna am scris cu alt pix si pe foaia de examen cu altul si din greseala am scris pe foaie cu cel de pe ciorna.Si am taiat cu o linie orizontalacrying((((((crying((crying(Sunt o proasta...Imi anuleaza lucrarea pentru tampenia pe care am facut-o? Va rog din suflet, numai pot imi vine sa si plang ca am facut totul perfect.cryingMultumesc pentru raspunsuri.

37 răspunsuri:
| benny34 a răspuns (pentru LiviuCristy):

Aha, ma bucur ca esti ok cu auzul. Stiu si eu regulamentul si stiu cum functioneaza sistemul din Romania in care lucrurile sunt scrise doar ca sa fie. Vad ca esti si tu constient ca ramane la aprecierea comisiei ( doar ca aprecierea asta este aproape de fiecare data in favoarea elevului, neavand motive sa se streseze ) si in cazut asta nu stiu daca merita sa mai sperii fata degeaba, no ofense.

| CristinaTa a răspuns:

Hey! Nu mai plange "de pomana" pentru ca nu iti va anula nimic.
Asa mi s-a intamplat si mie marti la limba romana laughing. Profa care ne supraveghea a spus sa
nu ma mai ambalez degeaba ca nu este nici o problema si sa imi continui linistita examenul cu pixul care am inceput.
Pa, pa!

| yonootz321 a răspuns:

Poti sa stai linistita, eu la examenul de Bacalaureat, la proba de romana am avut marea bafta sa termin trei pixuri (calitate superioara nu gluma) cu toate ca abia le luasem. Partea funny e ca am inceput cu o nuanta de albastru, apoi am trecut pe alta (pentru ca, cu toate ca aratau la fel, scriau diferit pixurile alea) si in final am terminat lucrarea cu un pix negru capatat de pe la cineva. Deci stai linistita ca nu e mare lucru, nu se streseaza nimeni pe tema asta.

| KaterinaРомановский a răspuns:

Nu se anulează nimic! Chestiile alea sunt ca să vă sperie! Ia-o logic: dacă la un examen la facultă care e de 1 milion de ori mai greu și mai nașpa și mai strict nu are nimeni treabă cu ce scrii, atunci nici la o evaluare de sfârșit de-a 8-a nu au de ce să exagere cu chestiile astea! Faza cu pixul e să nu folosești negru dacă ai început cu albastru! Nu îți va anula nimic, stai liniștită!
Eu când am dat evaluarea de-a 8-a am schimbat de 2 ori pixul și apărea tot altă culoare și nu am pățit nimic!

| Emy-Mirel_Ivasca_1994 a răspuns:

Ti-a anulat lucrarea sau nu?

| Flyn a răspuns (pentru Emy-Mirel_Ivasca_1994):

Buna! Nu, nu mi-a anulat-o.:*

| ș53fan a răspuns:

Ma ajutati si pe mine careva?