| Ankesenamon a întrebat:

Buna seara, am o intrebare, daca sunt la facultate fara frecventa (ID) si am restante, le pot da la sfarsitul anilor de facultate? sau si pe parcursul anilor? multumesc.

Răspuns Câştigător
| Veva a răspuns:

Buna.Nu conteaza ZI sau FR, fiecare materie are un nr de credite daca cumulezi nr de credite necesar treci anul si dai restantele in urmatoarea sesiune, daca nu il repeti. Restantele le poti da in orice sesiune de examene din timpul anului sau la sfarsit, se plateste o taxa dupa prima sesiune de restante.Te sfatuiesc sa nu lasi pe ultimul an restantele si sa incerci in fiecare sesiune happy Succes

5 răspunsuri:
| Pitic a răspuns:

Ambele variante. Când vrei tu sa le dai depui cerere la secretariat plătești taxele și gata. Ai grija ca poți da 3 restante doar. Așa ca vezi Cum ți le planifici sa Îți ajungă timpul dacă ai mai multe.

| Ankesenamon explică (pentru Pitic):

Cum adica decat 3 restante? eu anul acesta nu am putut ajunge la niciun examen..si trebuie efectiv sa le dau pe toate.

| Ankesenamon explică (pentru Veva):

Multumescc!

| Veva a răspuns (pentru Ankesenamon):

Cu placere! Cel mai bine mergi la secretariat si aflii mai multe detalii despre neprezentarea la examen si alte informatii.Ele stiu cel mai bine toate demersurile.

| Ankesenamon explică (pentru Veva):

Da, asa voi face. multumesc.